„Direct Action Theatre“ míří poprvé do Čech

Objeví se před ruským velvyslanectvím

Protestní akce  mezinárodního kolektivu „Direct Action Theatre“, který pracuje na pomezí umění a aktivismu (artivismu). Jejich první zastávkou bude Velvyslanectví Ruské federace v Praze.
1. dubna  v 15:00 se odehraje jejich první oficiální performativní intervence v českém veřejném prostoru na podporu protestujících v Rusku, kteří za svůj protiválečný názor riskují mnohaleté vězení. Touto akcí chtějí podpořit také lidi z Ukrajiny, kteří statečně a neústupně brání svoji zemi.

DIRECT ACTION THEATER: SERVE AND PROTECT ANEB DIVADLO PŘÍMÉ AKCE: POMÁHÁ A CHRÁNÍ
KDY: pátek 1. 4. 2022 v 15.00 hodin
KDE: Velvyslanectví Ruské federace, Ukrajinských hrdinů 36, 160 00 Praha 6-Dejvice

If there is a hard, high wall and an egg that breaks against it, no matter how right the wall or how wrong the egg, I will stand on the side of the egg.

     Haruki Murakami
    • „Direct Action Theatre“ stojí jednoznačně na straně všech metaforických vajec. Skupina posiluje vztah mezi divadlem, performance a protestem. Ve svém projektu pracují s uniformami zásahové policie jako hlavním obrazovým a symbolickým materiálem. Umístěním těchto uniforem do absurdních či neobvyklých situací hravě testují status quo policie jako instituce či entity. Tyto dočasné zvraty významu toho, co může policie představovat, používají jako svůj hlavní nástroj. Zabývají se nejpalčivějšími problémy a svými intervencemi do veřejného prostoru chtějí podpořit diskuzi o současných sociálních, politických či environmentálních protestech, hnutích a kauzách. Chtějí skutečně „pomáhat a chránit“ lidi, přírodu, potěšení, krásu a život samotný.
    • Projekt v současnosti podporuje T.I.T.S. performance group, Nová Síť, Projektor Pøblene, Grenland Friteater a Kulturrådet.

Pavla Umlaufová
pro Taneční magazín

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..