Letní UNIVERSUM TOUR ve velkém stylu

Brno rozezněly největší hity Queen

Hudební skupina Queenie, jež svou tvorbou vzdává hold legendární britské kapele, odstartovala v Brně svou letní UNIVERSUM Tour ve velkém stylu. Jindy klidné nádvoří hradu Špilberk se proměnilo v koncertní stage obklopenou davem fanoušků, kteří si užili jedinečnou show. Další z řady koncertů letní tour proběhne již 13. července v Olomouci, následně bude turné pokračovat až do poloviny srpna se zastávkami po celé České republice.

Během vynucené koncertní pauzy skupina Queenie nezahálela a pečlivě připravovala svou letní UNIVERSUM Tour, kterou vyladila do posledního detailu včetně cateringu. První z koncertů letošního turné se odehrál 6. července na nádvoří hradu Špilberk, kde kapela vystupuje pravidelně. I tentokrát Špilberk rozezněly největší hity Queen jako Headlong, I Want to Break Free, We Are The Champions či Bohemian Rhapsody a spousta dalších.

Diváci nádvoří Špilberku zaplnili do posledního místa a koncert, který proběhl za dodržení všech protipandemických opatření, si náležitě užili. Bylo znát, že kultura mnohým z nich už opravdu chyběla.

Před samotným koncertem vystoupil speciální host, mistr magie Štěpán Šmíd. Proč právě magie? Jde o jeden z odkazů na skupinu Queen a Freddieho Mercuryho, který obdivoval nejrůznější umělce včetně kouzelníků. Štěpán Šmíd během svého vystoupení diváky navíc provedl historií skupiny Queen – každé z jeho kouzel se skupiny Queen nějakým způsobem týkalo, ať už odkazovalo k historickým milníkům kapely nebo k jejím jednotlivým členům.

Po doslova magickém vystoupení pódium ovládli již samotní Queenie.

„Téměř rok jsme strávili bez hraní. Bez možnosti vystoupit před diváky a předvést jim svou show naživo. Šlo o nejdelší koncertní pauzu v naší kariéře, takovou mezeru mezi koncerty jsme neměli ani v úplných začátcích. Proto jsme před koncertem pociťovali lehkou nervozitu. Ale jakmile jsme vkročili na jeviště a pocítili energii z davu před sebou, vše z nás spadlo. Brněnský koncert jsme si nesmírně užili a už se nemůžeme dočkat dalších zastávek naší tour,“ neskrývá dojetí frontman skupiny Michael Kluch.

Queenie ještě čeká dalších 12 zastávek.

Kompletní harmonogram QUEENIE UNIVERSUM TOUR

13.července 2021, Olomouc, Špilberk

14.července 2021, Ostrava, Amfiteátr Poruba

19.července 2021, Loket, Amfiteátr Loket

21.července 2021, Konopiště, Přírodní amfiteátr Konopiště

23.července 2021, Praha, Křižíkova fontána – Výstaviště Praha

28.července 2021, Liberec, centrální parkoviště u Home Credit Areny

30.července 2021, Plzeň, Amfiteátr OC Plzeň Plaza

3.srpna 2021, Boskovice, letní kino

5.srpna 2021, Mikulov, Amfiteátr Pod Turoldem

10.srpna 2021, České Budějovice, Letní kino Háječek

12.srpna 2021, Ústí nad Labem, letní kino

14.srpna 2021, Svojšice, Kulturní areál Svojšice

Vstupenky jsou v prodeji na portálech GoOutsmsticketTicketmaster a Ticketportal.

Soňa Hanušová

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..