Flamenkový festival v plném proudu

On-line „Flamenco De Sofa“ tento čtvrtek představí sevillského tanečníka Antonia Molinu „El Chora“

Flamenco De Sofa“ – on-line festival na podporu španělských flamencových legend je v plném proudu. Klenot španělské kultury bude tentokrát reprezentovat ve čtvrtek 25. června vystoupení „Aviso: Bayles de Jitanos“ sevillského tanečníka Antonia Moliny „El Chora”. Abstraktní představení divákům přinese hlubokou sondu různých flamenco-cikánských žánrů a podžánrů od 17. století až do současnosti. Současně představuje flamenco jako velkou mozaiku složenou z nepřeberného množství barev, forem a kořenů. Uslyšíme hudbu černošskou, afroamerickou, maurskou, sefardskou, tradiční a flamencovou. První stream začíná v rámci Flamenco De Sofa“ 25. 6. od 19 hodin a k vidění bude zdarma na webových a facebookových stránkách festivalu do středy 1. července. V tom termínu mohou také diváci přispívat souboru Antonia Moliny do virtuálního „klobouku“ libovolnou částkou. Nadšení zájemci tak mohou z pohodlí domova sledovat představení světové úrovně. Zároveň finančně podpořit umělce, kteří pocházejí z jedné z nejvíce zasažené země pandemií.

Během minuty se mohou diváci, s trochou fantazie, přenést do sluncem zalité kolébky flamenka Anadalusie. Tam načerpají energii a vášeň, kterou tato svébytná hudebně-taneční kultura nabízí. Stream je možné zhlédnout zdarma, a při tom přispět dobrovolnou částkou pro konkrétní soubor či umělce. „Flamenco De Sofa“ už nabídlo představení sevillského virtuózního tanečníka Davida Péreze, špičkovou tanečnici Karime Amayu nebo držitele Grammy Nina de los Reyes.

Antonio Molina “El Choro”

Co zbývá ještě do konce on-line festivalu? Následující, první červencový čtvrtek 2. 7. uvidí diváci podmanivé představení „Muy Especial“ jedné z nejslavnějších španělských tanečnic současné flamenkové scény La Monety. Ta vystoupila v roce 2017 v Praze na Dni flamenka. 9. 7. je v programu festivalu „Flamenko De Sofa“ špičkový tanečník Pol Vaquero s představením „Antojo“ a o týden později 16. 7. se prezentuje tanečník Adrián Santana v představení „Simbiosis“. Dva měsíce plné flamenka uzavře 23. 7. Mónica Fernández s představením „Comadre“. To otevírá divákům cestu do nejhlubších koutů taneční i lidské duše.

On-line stream bude zveřejněn na stránkách festivalu:

www.flamencodesofa.com

na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=vDZqYxaGRHo

a na facebookovém profilu:

https://www.facebook.com/FlamencoDeSofa/

vždy ve čtvrtek v 19 hodin a bude ke zhlédnutí do středy dalšího týdne. Finance vybrané za jednotlivé koncerty budou poslány do Španělska jednotlivým souborům a rozděleny mezi účinkující, kteří vystupují na nahrávkách.

On-line festival „Flamenco De Sofa“ pořádá festival Den flamenka. Více informací najdete na www.flamencodesofa.com.

Zbývající program festival Flamenco De Sofa:

25. 6.   Antonio Molina El Choro”: Aviso:Bayles de Jitanos (možnost přispět do 1. 7.)

2. 7.     La Moneta: Muy especial (možnost přispět do 8. 7.)

9. 7.     Pol Vaquero: Antojo (možnost přispět do 15. 7.)

16. 7.   Adrián Santana: Simbiosis (možnost přispět do 22. 7.)

23. 7.   Mónica Fernández: Comadre (možnost přispět do 29. 7.)

Partneři:

    Velvyslanectví Španělska v České republice

    Fiesta flamenca

    Hispánsko-česká obchodní komora

Anna Vašátková

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..