Slavné filmové a jazzové melodie

Open-air v olomoucké Korunní pevnůstce. George Gerschwin, Alan Silvestri, ale i Joe Zawinul v podání Moravské filharmonie Olomouc. Lákavá součást „Divadelního června“. Nejen Moravané, nenechejte si ujít!

Moravská filharmonie Olomouc připravila další open-air akci – koncert „Pod širým nebem“. Konkrétně 25. června v 19 hodin rozezní olomouckou Korunní pevnůstku třeba hudba ze slavných filmů „Star Wars“ či „Forrest Gump“. Ale rovněž známé jazzové melodie od George Gershwina a Joea Zawinula i temperamentní argentinské tango Ástora Piazzolly. Provedou je dva soubory složené z hráčů Moravské filharmonie – ansámbl dechové sekce orchestru a komorní smyčcový orchestr. Za dirigentský pult se postaví šéfdirigent Moravské filharmonie Jakub Klecker.

Koncert zahájí známá olympijská fanfára – „Summon the Heroes“Johna Williamse, jednoho z nejvýznamnějších tvůrců filmové hudby všech dob. Napsal ji roku 1996, u příležitosti zahájení olympijských her v Atlantě. V rytmu argentinského tanga se poté představí smyčcová sekce Moravské filharmonie. Ta přednese skladby „Libertango“ a „Oblivion“ autora Ástora Piazzolly. V roli sólisty vystoupí koncertní mistr orchestru Vít Mužík.

Pod širým nebem pak ještě zazní další oblíbené jazzové melodie. Jako „Summertime“ z opery „Porgy a Bess“ nebo již klasický jazzový standard „I Got Rhythm“od Georga Gershwina či „Birdland“ Joea Zawinula.

Závěr koncertu bude patřit filmové hudbě. Posluchači se mohou těšit na soundtrack Alana Silvestriho z klenotu světové kinematografie – filmu „Forrest Gump“. Či na špičkové aranžmá hudebního podkresu k proslulému snímku „Star Wars“. Obě skladby, stejně jako úvodní olympijskou fanfáru, upravil pro tuto příležitost Ondřej Moťka, skladatel, aranžér a první trumpetista Moravské filharmonie.

Koncert Pod širým nebem“ se koná 25. června od 19 hodin v Korunní pevnůstce jako součást „Divadelního června“.

Vstupenky jsou ještě k zakoupení na: www.mfo.cz.

Program koncertu:

John Williams:Summon the Heroes“ (Olympijská fanfára, 1996),

arr.: Ondřej Moťka

Ástor Piazzolla:Libertango“, arr. James Kazik

Oblivion“, arr. Robert Longfield

George Gerschwin:Summertime“z opery „Porgy a Bess“,

arr. Jiří Kadlec

I Got Rhythm“, arr. Jiří Kadlec

Strike Up The Band“ ze stejnojmenného muzikálu,

Bees You Is My Woman Now“ z opery „Porgy a Bess“,

Swanee“, vše arr. Scott Richards

Joe Zawinul: Bridland, arr. Jérôme Naulais

Alan Silvestri: Forrest Gump Theme“, arr. Ondřej Moťka

John Williams:Star Wars Suite“, arr. Ondřej Moťka

Foto: archiv Moravské filharmonie Olomouc

Andrea Pitronová

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..