Jubilejní „OTEVŘENO“

Do středočeského Kolína se sjedou již 25. rokem mimové a příznivci pohybového divadla. Šance je tu i pro handicapované herce. Se zřetelem na výtvarnou složku divadla.

Přehlídka bude dvacátým pátým společným setkáním souborů pracujících v oblasti pantomimy a pohybového divadla handicapované i běžné populace.

Posláním otevřené přehlídky je podporovat a rozvíjet novou tradici a přispět tak k oživení české pantomimy. Galaprogram z kolínské přehlídky se prezentuje na celostátní přehlídce „Jiráskův Hronov“.

Přehlídka je koncipována jako nesoutěžní přehlídka s přesahem do pohybového divadla a tance. Pořadatelé hodlají podpořit současné, zejména výtvarné, pojetí těchto žánrů. Důležitým článkem přehlídky jsou rozborové semináře, kde se klade důraz na oboustrannou diskusi. Přehlídka má doprovodné programy pro účastníky formou inspirativních představení. Součástí přehlídky jsou pracovní dílny pro účastníky celostátní přehlídky, ale i pro účastníky postupových mezikrajových kol.

Celý průběh projektu „Otevřeno“, včetně pracovních dílen a mezikrajových postupových kol, je tlumočen do znakového jazyka.

Další podrobnosti na https://www.ecpn.cz/index.php?art=354.

TANEČNÍ MAGAZÍN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..