„Sněhurka a sedm trpaslíků“ v Zašové

První studentský projekt školy B-Art!

B-Art, Základní umělecká škola působící v Zašové, Valašském Meziříčí a Ratiboři, chystá celovečerní představení „Sněhurka a sedm trpaslíků“.

Tento projekt je výjimečný tím, že se jedná o první studentský projekt naší školy.

O tento celovečerní projekt se postarají dvě absolventky scénického tance na naší škole, které nacvičují s dětmi různých ročníků a mají tak příležitost, vyzkoušet si pozici ve které se nachází pedagogové naší základní umělecké školy. Vedoucí projektu je paní ředitelka MgA. Milada Borovičková, odborný dohled a konzultace nad absolventkami mají paní Michaela Rožnovjáková dipl.um., Mgr. Zdenka Solanská a Mgr. Karin Ulrichová.

Baletní pohádka pro děti i dospělé. S tímto heslem na rtech pracují již od října v rámci svého Studentského projektu žákyně Základní umělecké školy B-art Barbora Sváčková a Karolína Zrníková. Do projektu se zapojilo přes 30 dětí, které poctivě trénují během týdne i víkendových soustředění.

Našim cílem bylo vytvořit baletní zpracování tohoto příběhu na motivy bratří Grimmů a filmového zpracování Walta Disneyho. Předlohou se nám stalo představení Sněhurka, které s našimi žáky představila Karin Ulrichová v roce 2013. V tomto představení jsme ztvárnily některé role i my.

A tak je pro nás Tento projekt velmi výjimečnou a zároveň nostalgickou záležitostí.

 Přichystat představení celovečerního formátu je velice náročné. Je třeba vyrobit nové kulisy a ušít spoustu kostýmů. Děti vystupují ve více scénách a některé mají dokonce dvě role během jednoho večera.

Rádi bychom vás tedy pozvali na Premiéry.

Představení se odehraje dokonce dvakrát, jelikož máme dvě obsazení hlavních rolí.

První se uskuteční v pátek 20.3. v 18 hodin v Kulturním domě v Zašové.
Druhá proběhne v neděli 22.3 již v 16 hodin taktéž v Kulturním domě v Zašové.
Lístky bude možné zakoupit v předprodeji na stránkách ZUŠ B-art.


Těšíme se na vás

Barbora Sváčková (ZUŠ B-art)

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..