Stardance 2019: Byla vyřazena kvůli tanci nebo svým názorům?

V druhém kole vypadla novinářka a moderátorka Nora Fridrichová se svým tanečním partnerem Janem Kohoutem

Jak už to bývá, vlastní názory  bývají trnem v oku mnoha lidem. Hned druhé kolo ve StarDance vzneslo tuto otázku také : Proč vlastně novinářka a moderátorka České televize Nora Fridrichová  vypadla? (Nora sama si je vědoma toho, že určitým lidem velice vadí  a už si na to i zvykla).  Ovšem diváci také kritizovali její křečovitý tanec.

Nora Fridrichová a Jan Kohout

Zeptali jsme se na první pocity…

Nora Fridrichová: „Není to příjemné.  Většinou kritizuji já a teď jsem kritizovaná… Je mi hlavně líto partnera, chtěla jsem pokračovat kvůli němu a omlouvám se mu!“

A co na to tanečník Jan Kohout? Bylo mu to také líto? Čekal takový výsledek?

Jan Kohout: „Tak určitě bych šel klidně ještě dál a pár kol tu pobyl. Myslím, že při tréninku jsem to nečekal, ale při vyřazování už ano, člověk tak nějak tuší, že je rozpočítáno a asi to zrovna dobře nedopadne.“

Pravdou ale zůstává, že svým vlastním způsobem Nora vyhrála, protože rozpoutala vášnivou diskusi o tom, zda vypadla kvůli tanci či svým názorům. A o sledovanost a popularitu přece jde, ne? Takže Noro, gratulujeme!  Vítěz jsi!

A co na to vy, milí čtenáři? Jsme k názorům ostatních tolerantní anebo „popravujeme“ alespoň v rámci StarDance?

Tentokrát se tančila ča-ča, waltz a tango.

Porota Noru Fridrichovou a Jana Kohouta sice při jejich tangu, kterým zahájili večer, veskrze chválila, ale bodů dostal pár málo, jen 24.  Prý to byl boj s rovnováhou, hodně technických chyb. Ale jejich tanec měl dvě polohy, shodli se Jan Tománek a Zdeněk Chlopčík, choreografie byla super, začátek uchvátil, ale tam to mělo skončit. Dále už pár nesynchronizoval, ramena i hlava úplně rozhozené a Nora si prý tanec užívala příliš do sebe, což doplnily zavřené oči. (Body 6,7,6,5).

Karel „Kovy“ Kovář a Veronika Lišková si nevedli špatně.  Kovy tančil celým tělem, jen paže by mohly být lepší. Geňa měl jasný názor: „Tanec nefejkuješ! Baví mě to“! (8,8,6,7).

Karel „Kovy“ Kovář
Veronika Lišková
Veronika Lišková a Karel „Kovy“ Kovář

Radka Třeštíková nazlobila diváky tím, že otevřeně pusinkovala Tomáše Vořechovského. Tatianě Drexler se jejich waltz líbil, Radka je prý jako stvořená pro jeho jemnost. Jan Tománek ocenil jejich posun, protože předchozí týden se mu moc nelíbili. Teď byl tanec přirozený a krásný. (Body 7,7,7,7).

Radka Třeštíková a  Tomáš Vořechovský
Radka Třeštíková a Jan Onder

Radka Třeštíková a Jan Onder

Ondřej ‚Xindl X‘ Ládek (taneční partnerka Markéta Dostálová) také patří mezi poměrně kritizované tanečníky. Tatianě se líbila dramaturgie a tanec prý bude dobrý, když půjde o drama. Ale jive je zlý.  Zdeněk Chlopčík svou přísnost pro tentokrát odložil. „Je evidentní, že nejste Fred Astair, ale bylo to dobře zatančené, zkrátka pěkné tango. (Body 7,6,7,8).

Markéta Dostálová

Gabriela Koukalová s Martinem Prágrem zabodovali, podle Richarda Genzera jsou snad na parketu jiní lidé než minule! Jan Tománek pochválil techniku i výraz, jen ještě tu olympiádu by si přál, vystřelit  a bude to desítka! (Body 8,7,8,6)

Matouš Ruml s Natálií Otáhalovou si také vedli dobře, Zdeněk Chlopčík byl nadšen, Janu Tománkovi přišlo zaškobrtnutí na parketu roztomilé, jenom tanec byl trošku těžkopádný.

(Body 8,8,7,8)

Natálie Otáhalová  a Matouš Ruml

Tonya Graves to nemá jednoduché. Porota ji zkritizovala za její prkennost a diváci ji v ničem nešetřili. Prý měla vypadnout ona! Richardovi se zdálo, že ji Michal Bureš vlastně celou dobu zvedá a Tonya ani nemá špinavé podrážky. Tatiana Drexler řekla jen jednoduše: „Víc trénovat! Vaše poskakování bere tanci napětí!“ (Body 6,6,6,5)

Tonya Graves a Natálie Otáhalová

Jakub Vágner je lehoučký, ladný. Tatiana Drexler  to nemohla vystihnout lépe: „Když budete u rybníka tančit ča-ču, ryby přijdou samy!“ Jakub si trošku postěžoval, že ho Michaela Nováková moc nechválí. Ale porota ano…. (Body 8,9,8,9)

Jakub Vágner  a  Michaela Nováková
Jakub Vágner chytá velké ryby (Tereza Aster Vágnerová, Anna Vágnerová a  Michaela Nováková)

Veronika Khek Kubařová s Dominikem Vodičkou se protančili celkem šťastně.  Khek údajně znamená svěží a Richard Genzer hodnotil slovy: „Bylo to khek!“ Zdeňkovi Chlopčíkovi vadilo jen to, že v tanci nebyl odklon. (Body 8,7,8,8)

Veronika Khek Kubařová a  Dominik Vodička

Miroslav Hanuš byl také hodnocen velmi dobře, prý se změnil v někoho jiného, navíc porota ocenila i jeho krásné ponožky!  (Body 8,9,8,9)

Vyřazení nesla Nora Fridrichová statečně, Monika Bagárová, která vypadla minulý rok hned ve druhém kole si svůj odchod oplakala. Nora  pronesla, že prostě nejslabší musí z kola ven a hotovo.

Hvězdní hosté:

Lucie Hunčárová
Eva Samková a Adam Adamczyk
Veronika Lálová a Kateřia Krakowková
Viktor Záruba s přítelkyní
Oblíbení moderátoři Marek Eben a Tereza Kostková

Foto, text: Eva Smolíková

TANEČNÍ MAGAZÍN

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..