Tance čtyř staletí

V sobotu 27. července 2019 od 19.00 do 20.00 hodin proběhne v Ratajích nad Sázavou zajímavá hudebně tanečně divadelní podívaná. Je výborným tipem na letní prázdninovou a dovolenkovou pohodu!

Nemáte program na tuto prázdninovou volnou sobotu?

Přijměte pozvání na slavnostní hudebně divadelní představení v Rytířském sále zámku Rataje nad Sázavou. Účinkují Vokálně-instrumentální soubor LUDUS MUSICUS a členové souboru školy starého tance REGII CAROLI REGIS. Vstup je dobrovolný.

Představení probíhá v nově zrestaurovaném velkém sále barokního zámku. Svou účastí podpoříte jeho obnovu. Program je věnován nejstarším památkám instrumentální taneční hudby období 13. století, doby zlatého věku rytířstva, a také tanečnímu umění ve 14. i 15. století.

Tématem druhé části programu jsou tance období renesančního manýrismu císaře Rudolfa II. Habsburského, a to nejrůznější formy baletů pozdního 16. století. Mnohé z nich byly příležitostí k seznámení a dvoření nebo jen ke konverzaci, sloužily k pobavení přihlížející společnosti anebo byly součástí divadelních představení při velkolepých slavnostech.

Martina Rodová

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..