Festival spontánního tance o letním slunovratu

Sacred Dance Gathering 2019. Kde? Ve vile Sklenářka u Kostelce nad Orlicí.

Workshopy spontánního tance. Extatický tanec. Kontaktní improvizace. Tranzovní tanec. TaKeTiNa. Taneční rituály. Koncerty. Hudební jamy. Hlasové workshopy. Meditace. Ranní jóga. Relaxační zóna a masáže. Dětský program.

Sacred Dance Gathering 2019 je první ročník tanečně hudebního festivalu, který se bude konat 19. – 23.6., tedy v magické atmosféře letního slunovratu. Je to unikátní setkání umělců a tanečních průvodců, DJ´s, hudebníků, mistrů meditace, jógy a milovníků spontánního tance z celého světa.

V čase, kdy noc nemá prostor, kdy světlo válcuje temnotu, kdy jsou naše těla nabita energií jara a touží tuto energii sdílet, v čase, kdy neslavit, netančit a nezpívat znamená odříct si jedinečnou příležitost a čekat další dlouhý rok, v čase letního slunovratu se v areálu vily Sklenářky uskuteční setkání, které Vás vystřelí na oběžnou dráhu Vašeho potenciálu. Sacred Dance Gathering je příležitostí zbavit se starého,  přežitého a skrze přirozenost našeho těla otevřít bránu novému, životem pulzujícímu bytí.

Co se bude dít:

Spontánní tanec (Guy Barrington – UK, Kateřina Stejskalová – ČR, Eliška Vaea – ČR,..) Cílem vedených workshopů spontánního tance je přivést člověka k přirozené radosti z tance, hudby a pohybu, bez posuzování, zda někdo “umí” či “neumí” tančit. Učíme se odložit posuzování a porovnávání se s ostatními. Spontánní tanec nás zve k poznání a překročení vlastních hranic. Probouzí se a sjednocuje tělo, srdce a mysl.

Dancing Heart Path (Guy Barrington – UK) Hlavním průvodcem festivalu Sacred Dance Gathering je šaman a tanečník Guy Barrington z Anglie. Cesta Tančícího Srdce vytváří příležitost k hlubšímu prozkoumání různých aspektů naší probouzející se lidskosti. Guyovi taneční cesty jsou velmi oblíbené pro jedinečnou kombinaci silného spojení radosti v tanci se spiritualitou a uzemněním v těle.

Ranní zpívající kruhy Tribal Heart songs (Susie Ro Prater – UK). „Společný zpěv je pokročilá technika, která nás téměř okamžitě odvádí z našich hlav do našich srdcí.“ Zažijte neskutečnou moc, kterou má spojení našich hlasů ve společné harmonii – vytvořme Slunovratový kmen, který společným zpěvem objeví dar otevření se plné přítomnosti a radosti z harmonického propojení. Jste srdečně zváni, všichni bez zkušenosti se zpěvem, písně se naučíte poslechem.

INdeepenDance s Kateřinou Stejskalovou (ČR), se účastníci mohou ponořit do spontánního vědomého tance prostřednictvím jejího vlastního přístupu.

Workshop Probouzení hlasem s Virgíliem Beatrizem (Portugalsko) zase poskytne možnost objevit přirozenou polohu hlasu, otevření páté čakry a vstoupení do stavu aktivní meditace, ve které dosáhneme uvolnění a velkého propojení se sebou samými.

Kontaktní improvizace CONTACT PLAYGROUND (Declan Ji – Irsko) je taneční meditace/ceremonie. Vydáme se společně na magickou cestu, kde dostaneš možnost prozkoumávat a komunikovat skrz pohyb a zvuk. Můžeš se smát, můžeš plakat, můžeš dělat zvuky, ale slova na naše hřiště nepustíme.

Sufijská tranzovní meditace s Virgíliem Beatrizem a Joaem Vagosem z Portugalska nabídne cestu k velmi vysokým energetickým vibracím.

Extatický tanec Declanem – Vědomá taneční oslava, meditace, šamanská cesta… Začíná a končí v kruhu tančícího kmene, rodiny. Začíná se vedeným rozehřátím těl a poté se vstupuje do neverbálního světa, kde Declan rozehraje široké spektrum zvukových palet a rytmů, vytvoří otevřený, bezpečný a nehodnotící prostor pro tanečníky, aby mohli svobodně prozkoumávat a vyjadřovat sebe skrze pohyb a hudbu. Dohromady spoluvytvoříme prostor za hranicemi mysli, kde se mužeme důvěrně napojit na sebe nebo/a na ostatní.

Tanec 4 elementů se Shradhou a DJ Tori Babou z Izraele bude dynamickou meditací a energetickým procesem bez striktních pravidel a zábran, vedoucím k naprosté taneční extázi a osvobození skrze taneční šílenství díky uvolňujícím účinkům stavu transu. Tori Baba je jeden z hlavních hybatelů hnutí Organic Trance, které podporuje nově vznikající elektro-akustické hudební akce po celém světě.

Workshop Tanec 5Elementů™ (Eliška Vaea – ČR) dynamická meditace skrze elementy země, vody, ohně, vzduchu, do nitra své duše.

Workshop TaKeTiNy (Kula – JAR) je hudební, meditativní skupinový proces pro ty, kteří chtějí rozvíjet své vnímání rytmu. V procesu TaKeTiNy se pracuje se třemi různými rytmickými vrstvami – hlasem, tleskáním a kroky – které se zapojují současně. TaKeTiNa posiluje odvahu, odolnost a duševní rovnováhu skrze rytmus.

Meditace Hridaya – Adrian Atma (Francie) nás provede společnou meditací, která prohlubuje spojení s naší základní esencí, vyšším Já.

A další…

Koncerty

Pravda Přítomnosti (Mitsch Kohn – Německo, Netanel Goldberg – Izrael) je hlavním hudebním zážitkem festivalu, který nabídne léčivou ceremonii za doprovodu intuitivní hudby. Účastníci budou jemně vedeni hudbou, zvuky a slovy a bude jim dovoleno vyjádřit vše, co naleznou ve svém vnitřním vesmíru. Je potom na nich samotných, jak daleko sami sebe pustí… může jít jen o krásný koncert anebo hluboce ozdravnou zkušenost.

Adrian Atma (Francie) spojuje zvuky indického sitáru, kytary, nepálské bansuri flétny, houslí a arménského duduku. Své posluchače zve na cestu s mnoha příchutěmi indické klasické hudby, flamenka, manter, hudby středního východu, šamanské a cikánské hudby.

Vojta Violinist nadchne svými „live looping“ sety, kdy spojuje a míchá smyčky houslí, beat boxu, didgeridoo, buzouki, bansuri flétny a perkusí do volně plynoucí psychedelické fúze s motivy tradiční irské muziky a prvky hudby domorodých kmenů ze tří různých kontinentů.

Známý kytarový mág Maok Vás doprovodí k tanci nebo jak sám praví: „Na vlnách zvukových Vás zavedu do magického světa snů.”

Festival podporuje principy soběstačnosti a ohleduplného přístupu k přírodě. Proto je místem oslavy spontánního tance a letního slunovratu areál vily Sklenářka, nacházející se uprostřed lesů v povodí tiché i divoké řeky Orlice. Na Sklenářce dlouhodobě žije společenství lidí, kteří vytvářejí experimentální prostor pro život bez hierarchie a v otevřené komunikaci s ostatními. Tým Sklenářky koordinovaný Terezou a Honzou Dlabalovými zajistí optimální podmínky pro pobyt a vitální vegetariánské jídlo. V souladu s těmito principy bude ubytování probíhat přírodní formou a to ve vlastních stanech. Pokud má ; někdo třeba problém se zády, může si zajistit ubytování v blízkém Kostelci nad Orlicí a také máme omezené ubytovací kapacity ve sdílených pokojích ve vile např. pro návštěvníky s miminky. Každý si také doveze vlastní misky a talíře, od organizátorů dostane příbor z bambusu a dále ekologická přírodní mýdla, šampony i pastu na zuby.

Workshopy budou v angličtině s překladem do češtiny.

Pozvání organizátorů přijal také tvůrce konceptu místa k setkávání “Stay Natural” – Surya B Singh z Indie. Stay Natural jsou místa, kde lidé mohou pobýt ve své plné přirozenosti a na světě je jich již několik – v Delhi a Goa v Indii, na Slovensku, v Belgii a Nepálu. Každé místo je trochu jiné, ale vždy kombinuje udržitelnost, mindfulness, zdravou stravu, jógu, lásku a mír. Surya také nabídne výklad védské astrologie.

Kristýna Šišoláková

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..