JANEK RUBEŠ a ONDŘEJ BOHÁČ hosty talkshow v CAMPu

Novinka Centra architektury a městského plánování

V květnovém dílu talkshow Camping s Ondřejem Cihlářem se do kempingových křesílek pro hosty v Centru architektury a městského plánování (CAMP) usadí Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy, a Janek Rubeš, reportér a postrach nepoctivých taxikářů a směnárníků. Moderátor Ondřej Cihlář v rámci talkshow každý měsíc diskutuje s odborníky, politiky, vizionáři i aktivními občany o Praze, architektuře a městských plánech či dopravě. Čtvrtý díl Campingu s Ondřejem Cihlářem se odehraje 6.  ;května od 19 hodin v CAMPu. Vstup je zdarma.

Zábavná talkshow Camping s Ondřejem Cihlářem je letošní novinkou na programu Centra architektury a městského plánování (CAMP). Jejím cílem je prostřednictvím moderátora Ondřeje Cihláře, herce a režiséra z divadla Vosto5, přiblížit veřejnosti odbornější urbanistická témata a zapojit ji do procesu městského plánování. Každý měsíc jsou hosty talkshow nejen osobnosti z řad architektů a politiků, ale i vizionáři, umělci či aktivní občané. „Výběr hostů je pro každý díl Campingu klíčový a jsem rád, že jsme se shodli na tom, že nemusí jít vždy jen o architekty. Pokoušíme se zvát takové lidi, kteří s městem a jeho rozvojem mají úzkou vazbu,“ vysvětluje moderátor.

V květnovém dílu talkshow budou hosty Ondřej Boháč a Janek Rubeš.

Ondřej Boháč je ředitelem Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR). Ten je hlavním koncepčním pracovištěm Prahy v oblasti architektury, urbanismu, rozvoje a tvorby města a spolupracuje na významných rozhodnutích v těchto oblastech. Vedle vedení IPR již několik let působí jako zvoník v Týnském chrámu. Reportér Janek Rubeš se svou prací snaží zlepšovat image Prahy v očích turistů i jejích obyvatel. Proslavil se pořadem Praha vs. prachy, ve kterém odhaloval podvodníky, mezi nimi i nepoctivé taxikáře, kteří okrádají nicnetušící cizince. V současnosti v pořadu Honest Guide turisty upozorňuje na nástrahy našeho hlavního města, od směnárníků po falešné mnichy, a zároveň jim radí, jak si návštěvu Prahy nejvíce užít, kterým turistickým místům se obloukem vyhnout a která naopak netradiční místa navštívit.

Předchozích dílů Campingu s Ondřejem Cihlářem se v roli hostů zúčastnili bývalá primátorka Adriana Krnáčová, noční starosta Prahy Jan Štern, grafická designérka a autorka vizuálního stylu města Brna Věra Marešová, architekt a náměstek primátora Petr Hlaváček, hudebník a popularizátor architektury Vladimír 518 a projektová manažerka Signal Festivalu Michaela Hečková.

Camping s Ondřejem Cihlářem se uskuteční v pondělí 6. května v CAMPu od 19 hodin.

Vstupenky zdarma je nutné si rezervovat v síti GoOut.

Nikola Lörinczová, Barbara Švigová

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..