Tanečníci a performeři, máte šanci!

A to přímo v Itálii. Konkrétně v Umbrii. Dokonce – zcela zdarma!!!! Pozorně si přečtěte následující text!

Centro Umbro Residenze Artistiche vyhlašuje program New generation 2019 určený mladým umělcům, uskupením a kolektivům tvořícím na poli divadla, tance či performance. Cílem rezidence je poskytnout účastníkům prostor pro práci na nových projektech v inspirativním prostředí italského regionu Umbrie.

Umělci budou mít možnost pracovat po dobu 15 dnů v jednom ze tří prostorů Centra pro umělecké rezidence C.U.R.A., kterými jsou:

  • La MaMa Umbria International ve městě Spoleto
  • Spazio ZUT ve městě Foligno
  • CAOS-INDISCIPLINARTE ve městě Terni

V rámci programu je podněcována spolupráce mezi participujícími umělci a poskytována zpětná vazba ze strany mezinárodní komunity umělců a dramaturgů C.U.R.A. Výstupem rezidence je představení autorského projektu v rámci závěrečného představení. Rezidenční program je bez účastnického poplatku, rezidenti si však sami hradí cestovní náklady.

Předpokládaný termín rezidence je od 11. do 24. června 2019.

Více informací o rezidenci a přihlašovací formulář naleznete zde.

Termín uzávěrky pro podání přihlášek je 8. března 2019.

 

TANEČNÍ MAGAZÍN

Autor: Michal

Michal Stein je především textař se zaměřením na žánry šansonu, popu, rocku i dětské písně. Je držitelem Platinové desky (2009) za texty a dramaturgii alba Boooong! (GZ Digital Media 2004). Je autorem textu vítězné písně "Formule z formely" na festivalu Dětská nota 1983 (Mladá Boleslav). Několikanásobný laureát cen (jako textař) Písniček pro Hvězdu. Napsal přes 500 písňových textů. Natočeny jsou u vydavatelství Supraphon, Panton, Tommu Records, Popron, GZ Digital Media, Areca Multimedia, Comodo, Reflex Records a dalších. Spolupracoval mezi jiným s autory: Leopoldem Korbařem, Eduardem Parmou ml., Zdeňkem Bartákem ml., Zdenkem Mertou, Václavem Vašákem, Bohuslavem Myslíkem a mnoha dalšími. Jeho písně zpívali též Jana Kratochvílová, Stanislav Hložek, Daniela Šinkorová, Petra Černocká, Karel Bláha, Jana Kociánová. Šansony textoval i hercům jako např. Luděk Sobota, Jan Přeučil a další. Byl dramaturgem, producentem a hlavním textařem alba zpívající Arabely "Jana Nagyová zpívá dětem" (Tommu records 1993). Poté, co zemřel textař Pavel Vrba, začal intenzívněji spolupracovat s Elektrobandem Pavla Zedníka, multiinstrumentalisty a skladatele stejného jména. Píše články z oblasti kultury, sportu a životního prostředí do různých novin a časopisů, rediguje knížky. Příležitostně se věnuje pořádání a kurátorování výstav a moderování vernisáží. Několik let aktivně bojuje proti zastavování pražské zeleně v Praze 9 jako člen výboru hnutí Střížkovská občanská solidarita. Zajímavost: stal se dvakrát vítězem prestižní vědomostní soutěže Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně "Play in Zlín".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..