Marek Pisanu má tři medaile z Mistrovství světa!

Mladý a velký talent tanečního světa Marek Pisanu se ocitl na Mistrovství světa v Německu – a to hned dvakrát – v ruském obležení!

Na Mistrovství světa I.D.O. (International Dance Organization) v německém městě Riesa, které probíhalo od 20. do 26. listopadu 2017, dosáhl mladičký Ital se slovenskými kořeny Marek Pisanu (o němž nedávno TANEČNÍ MAGAZÍN psal) nebývalého úspěchu. A navázal na něj i v Polsku. Důležitou zprávu nám zaslal světový šampión 1996 ve Show Dance – Marek Křenek.

Syn choreografky Dariny Mlynarčíkové Marek Pisanu se na světovém šampionátu umístil na druhé (čili stříbrné) pozici v disciplíně Show Dance, v kategorii Junior. Na závody si připravil se svou maminkou choreografii „Il codice Mercury“, v níž ztvárňoval autistického chlapce. Na prvním a třetím místě skončili ruští tanečníci. Zlatou medaili získal Alexandr Startcev a za Markem na bronzovém třetím stupni vítězů skončil Nikolaj Starincev.

Marek se na šampionátu představil i v soutěži smíšených dvojic. A to v duetu s mladičkou italskou partnerkou Sarou Porcu. Jejich choreografie tentokrát nesla název „Nobody kids“ a obsadili s ní třetí, bronzovou pozici! Na stupních vítězů se opět ocitli v „ruském obležení“. Světovými šampiony se totiž stala ruská dvojice Alexandr Startcev – Maria Kaverina a na stříbrném stupínku se těsně před nimi objevilo další ruské mládežnické duo Nikolaj Starincev – Elena Borisenko.

Samotná Sara Porcu jako sólistka v kategorii dětí, v disciplíně Show Dance, obsadila 17. místo s choreografií „La ladra dei libri“ („Zlodějka knih“). Je velice talentovanou a nadějnou tanečnicí. Ačkoli je zatím (vzhledem k věku) zařazena v dětské kategorii, nebála s Markem soutěžit ve vyšší – juniorské kategorii! O Markovi je známo, ze je to již kvalitní a „ostřílený“ mladý tanečník, ale Sara startovala na Mistrovství světa úplně poprvé. Klobouk dolů!

Aktuálně o prvním prosincovém víkendu pak Marek získal na Mistrovství světa v polském městě Ossa v kategorii modern-contempoary třetí místo! A ve dvojici se Sarou obsadili sedmou pozici mezi světovou elitou.

TANEČNÍ MAGAZÍN oběma mladým talentům gratuluje a těší se, že o jejich dalších úspěších bude psát i nadále! 🙂

Foto: Darina Mlynarčíková

Marek Křenek

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..