Tanec CiToyen v Kutné Hoře!

V rámci kutnohorské muzejní noci již tento pátek 19. května chystá tamní galerie GASK sérii pozoruhodných vystoupení. Dominovat jim bude tanec! V podání Ley Švejdové a Michala Záhory. Ale ani další programy této noci muzeí nejsou nezajímavé.

Letošní Muzejní moc neprobíhá centrálně v jedno univerzální datum po celé republice. Například již toto pondělí 15. května ji měli ve všech muzejních i výstavních prostorách (včetně zámku) v Kroměříži. V Praze vypukne až v pátek 16. června. A tento pátek 19. května bude probíhat naopak v Kutné Hoře.

V tamní galerii GASK (v Barborské ulici 51 – 53) si v rámci Muzejní noci připravili bohatý program. Rovněž taneční.

Lea Švejdová

Vévodit mu budou dva vrcholné scénické tance. Od 20.00 do 20.15 se v rámci expozice „Stavy mysli“ představí tanečnice Lea Švejdová s tance inspirovaným naší avantgardní malířkou Toyen pod názvem „CiToyen“. Lea bude tančit v prostoru za obrazem.

Na Leu pak od 20.30 do 20.45 naváže její taneční kolega Michal Záhora. Tentokrát v expozici Projectroom. Představí své „Tanečně hudební performance“.

Michal Záhora

Na tanec v Kutné Hoře navnadí již v 19.00 hodin „Módní přehlídka Mikela da Luky“. Bude zde představena značka vyznačující se minimalistickými prvky a geometrickým stylem. Těšit se můžete na šaty, tuniky, mikiny a mnoho dalšího.

Na tanec pak v Kutné Hoře ve 21.00 hodin naváže v Podkrovním sále Severního křídla „Koncert TARA FUKI“. Představí se v něm duo violoncellistek Andrea Konstankiewiczová a Dorota Barová.

Tento večer a noc budou v Kutné Hoře i prohlídky všech muzejních expozic zdarma. Těšit se můžete na výstavu prof. Romana Franty „Definice“ v Cafe Fatal, Michaela Hona „Jednoduše“ v Projectroomu či v severním křídle galerie na expozici „Jezuité Bohu ke slávě“.

Muzejní kavárna (ta nikoli zdarma!) bude otevřena od 19.00 do 22.00 hodin. Další informace naleznete na: info@gask.cz .

Foto: archiv GASK

TANEČNÍ MAGAZÍN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..