Taneční večer pro Elinku

Martin Šimek a Tereza Řípová, známá jména tanečního světa, uspořádali v Mladé Boleslavi charitativní taneční večer, jehož výtěžek půjde na pomoc nemocné dívence. Původně se měla zúčastnit i Emma Smetana, ale z důvodu velké pracovní vytíženosti svou účast nakonec zrušila

 

 

 

 

Martin Šimek a Tereza Řípová tancem pomáhají

dsc_0278-001 dsc_0282-001

Známá jména tanečního světa Martin Šimek a Tereza Řípová, tanečníci, kteří vedou kurzy,  v současné době organizují soutěž Roztančené divadlo, kterou máte možnost v Tanečním magazínu sledovat a která vyvrcholí 4.prosince v Mladé Boleslavi, se rozhodli pomoci nemocné dívce, která potřebuje přídavný motorek ke svému vozíku.  Čtrnáctiletá Elinka trpí od narození rozštěpem páteře a nemůže se bez vozíku pohybovat. Protože její současný vozík jí začíná být malý,  pořizuje se nyní  nový a Martin s Terezou, kteří znají rodinu Elinky už dlouhá léta,  by chtěli přidat ještě přídavný motorek a kolečko, aby dívka mohla být soběstačnější. Motorek by jí umožnil např. jezdit do školy sama, bez asistence.

dsc_0292-001

22. listopadu proběhl v atriu Vzdělávacího centra Škoda Auto krásný taneční večer, při kterém se očividně dobře bavili velcí i malí. Děti, chodící do kurzů Martina a Terezy, měli možnost předvést, co všechno se v kurzech vlastně naučili a opravdu si to užívali. Zápal a radost, které byly patrné z jejich tanečních kreací, se nedaly přehlédnout.

dsc_0286

Ale ani dospělí nezůstávali pozadu. Navíc Martin a Tereza vedli svůj malý minikurz tance, takže tu byla možnost se ještě rychle něčemu přiučit.

dsc_0320-001

dsc_0321

dsc_0322-001

dsc_0308-001

Patrony večera  se stal oblíbený herec z Mladoboleslavského divadla, Matouš Ruml a půvabná   Andrea Kerestešová Růžičková. Akce díky nim dostala podtitul Filmová noc a účastníci si zasoutěžili v rozpoznání úryvků z filmů. Však se také vstupovalo po červeném koberci, jak už  tomu bývá na filmových festivalech.

dsc_0267

Módní pražský salon Nuance uspořádal pro tuto  příležitost  krátkou módní přehlídku, dámy obdivovaly dobře rostlé modely a pánové samozřejmě modelky.

dsc_0351

dsc_0352

dsc_0358

dsc_0359

K tanci vyhrávala kapela Piknik a dlužno říci, že skvěle.

Nechyběla samozřejmě ani vystoupení profesionálních tanečníků (Bára Košková a Jiří Kejzar) a zpěváků (Adam Koubek), milovníci pole dance si také přišli na své, program byl pestrý a nenudil se ani ten, kdo tančit nechtěl.

dsc_0299-001

dsc_0340

dsc_0341

dsc_0342

dsc_0344

dsc_0345

dsc_0363

dsc_0366

Vyvrcholením akce bylo samozřejmě předání šeku Elince. Vybraná částka zatím nestačí na zakoupení motorku, ale tanečníci doufají, že benefiční večer pomůže nastartovat zájem o Elinku, sbírka potrvá nejméně do konce roku a vítaná je každá pomoc či rada.

dsc_0294-001

Zeptali jsme se….

dsc_0308-001

Tereza Řípová, organizátorka  Tanečního večera

TM: Jak hodnotíte dnešní večer?  

Tereza: „Určitě se vydařil.  Všichni účinkující předvádí naprosto úžasné výkony. Viděli jsme zatím taneční kreace  malých dětiček, měli jsme tu i profesionální  tanečníky, módní  přehlídka byla nádherná.  Opravdu bylo znát, že profesionální modelky přesně vědí, co mají dělat a jak pracovat se svým tělem.  Příchozí se nebojí občas i zatančit, takže atmosféra je tady bezvadná  a jsme velice rádi, že přišlo tolik lidí, kteří současně  přispěli  na dobrou věc.“

TM: Tančili tu i účastníci Vašich kurzů?

„Ano. Vlastně jsme tak trochu dělali akci také pro ně, měli tady  možnost předvést, co umí, co je během roku učíme. To, že během roku dřou a pilují kroky,  tady zúročili, bavili se a ještě tím pomáhali velmi nadané holčičce.“

TM: Jak vysoká částka se už vybrala?

„Nechci ještě říkat konečné číslo, je to asi kolem dvaceti tisíc korun, sbírka poběží až do konce roku. V současné době je opravdu  velmi těžké sehnat sponzory,  zájem podpořit tyto děti je velký a žadatelů o příspěvek je mnoho. Ale my jsme rádi, že máme partnery, kteří s námi spolupracují  a podpoří nás,  sponzoři přibývají.  Je třeba  asi Kč 80 000,- , ale doufáme, že tímto večerem se  trošku rozkřikne, že potřebujeme další pomoc  a povzbudí to i  ostatní sponzory, kteří přispějí  na elektrický motorek. Elinka  si ho opravdu  zaslouží.“

Přejeme hodně úspěchů a děkujeme

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..