Hlasy z Tibetu

Přehlídka filmů a výstava fotografií tibetských tvůrců proběhne v Praze v  NoD ve dnech 22. – 23. června 2016

 

 

 

Hlasy z Tibetu: Filmy a fotografie ze střechy světa, 22. – 23. června 2016 

Přehlídka filmů a výstava fotografií tibetských tvůrců proběhne v Praze v Experimentálním prostoru NoD ve dnech 22. – 23. června 2016.

Akci do Prahy přiváží washingtonská nadace Machik ve spolupráci s Linhartovou nadací.

Během dvou dnů budou mít diváci možnost navštívit dva hrané filmy a dva celovečerní dokumenty tibetských tvůrců žijících v Tibetu a zhlédnout výstavu fotografií tibetských fotografů Plateau Photographers. Dokumentární tvorbu zastupují snímky Údolí hrdinů (The Valley of Heroes), který se věnuje dramatickým kulturním změnám, které jsou úzce spojeny se schopností Tibeťanů hovořit mateřským jazykem režiséra Khashema Gyala. Ten bude na projekci osobně přítomen, film uvede a zúčastní se diskuse s diváky. Další dokumentární snímek Letní pastviny (Summer Pastures) di vákům poskytuje velice intimní pohled do života mladé tibetské nomádské rodiny.

Celovečerní hrané filmy zastupují Tiché svaté kameny (Silent Holy Stones) o tibetském chlapci, který studuje v klášteře, aby se stal mnichem, a vrací se domů na oslavy Nového roku, kde je zcela uchvácen novou televizí a dále snímek Hledání (The Search), ve kterém tvůrci projíždějí nádhernou krajinou Tibetu a hledají herce, kteří by dokázali ztvárnit legendární postavy klasické tibetské opery.
Kromě návštěvy filmových projekcí budou mít diváci možnost zúčastnit se diskuzí s tvůrci, prezentací nadace Machik, zhlédnout výstavu fotografií a zakoupit tibetské občerstvení. Debaty a prezentace budou tlumočeny do češtiny.

Více informací a program projekcí naleznete na stránkách http://machiktff.weebly.com

Vstupné na projekce je 80 Kč, lístky bude možné zakoupit na místě. Všechny filmy budou uvedeny s českými a anglickými titulky.

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/1743583265917906/

hlasy_z_tibetu_small

Taneční magazín

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..