Tanec v pražském metru!

V pražském metru jezdí již dlouho vagón pro zamilované, ale tentokrát se v něm bude tančit – a hned na pěti stanicích!

 

Již příští týden proběhne na několika stanicích pražského metra akce TANEC V METRU. Konkrétně půjde o středu 25. května a celé odpolední taneční entrée se bude vyskytovat hned na pěti stanicích pražské podzemní dráhy – napříč všemi trasami A, B i C.

Stanice Budějovická na čtvrtém pražském obvodě bude zasvěcena swingu. Konkrétně se bude jednat o stále oblíbenější tanec Lindy – Hop (Taneční magazín se mu zevrubněji věnoval počátkem roku v samostatném článku), Charleston, Balboa, Shag a Boogie – Wogie. Tanci se bude věnovat renomovaná skupina Swing Busters a o hudební doprovod se postará kapela AppenDixie.

Stanici Florenc na trase C v centru hlavního města rozpohybují tance Salsa, Bachata a Timba. Salsu budou mít na krku tanečníci Taneční školy Bohemia Salsa. Bachatu předvedou tanečníci Bachata P+S (ta velká písmena značí křestní jména vedoucích souboru – Pavla a Soni). A Timba bude v kompetenci Dos Timberos.

Stanice Hlavní nádraží na stejné trase C metra se bude hýbat v rytmu Hip-Hopu, House, Funcku, Waackingu a New Style Hustle – tedy nejmoderněji. Představí se tam Taneční škola B- original, Dance Academy Prague, Taneční centrum Stage, New Style Hustle Community PRAHA a Switch.

V samotném historickém centru metropole na stanici Malostranská se bude tančit Tango. Ale představí se zde i divadelní ukázky. To vše budou mít „na svědomí“ prostě nazvaní Tanečníci argentinského tanga, kapela Sin Rumbo i další hudební formace Escuato kvintet. A to vše doplní Divadlo Marianny Arzumannové.

Stranou nezůstane ani trasa B pražské podzemní dráhy Můstek. Zde se bude tančit opět exotičtěji.Tentokrát půjde o tance Zouk, Kizomba a West Coast Swing. To vše v podání Prague Zouk Academy, Dance in Prague a exotického tanečního mága Jacinty Teca.

Všechny akce na uvedených stanicích metra budou probíhat mezi šestnáctou hodinou odpolední a dvaadvacátou noční. Věřme, že se setkají se širokým zájmem publika.

 metro TanecvMetru

Michal Stein

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..