Apokalyptický letící meteorit, to je výstava Marca Chiodi

Umělec Marco Chiodi ve Video NoD pokračuje v projektu 360-ti stupňových audiovizuálních instalací

Galerie Video NoD pokračuje v ojedinělém projektu 360-ti stupňových galerijních video projekcí výstavou italského umělce: Marco Chiodi – The Act of Falling: Nowhere, která se uskuteční 11. 4. 2016 od 19:00 v galerii Video NoD 

360° projekce s názvem “The act of falling: Nowhere” zachycuje prostředí nejsušší pouště na Zemi v jihoamerické Puna de Atacama. Letící meteorit, který však nikdy nedopadne na zem, míjí panoramata Atacama desert v Chile jako je Moon valley (Měsíční údolí) nebo vulkanická krajina nacházející se ve výšce 6000m nad mořem. Video zároveň zachycuje výjevy z autorovy “on the road” cesty chilskou pustinou (ubíhající cesta, opuštěný vrak).

chiodi_the_act_of_falling_screenshot2

V chilské nehostinné krajině, daleko od lidské civilizace, je umístěno mnoho observatoří a radio teleskopů, které v tichosti monitorují dění ve vesmíru. A náhle, z ničeho nic kolem nich závratnou rychlostí a nesmírně blízko proletí žhnoucí meteorit. Je jako znamení!

chiodi_the_act_of_falling_screenshot3

Autor se nechal inspirovat filmy režiséra Alejandra Gonzálese Iñárritu, který někdy vkládá do městských či přírodních scén motiv padajícího meteoritu. Jde o jeho osobní komentář, který sice s konkrétním filmem přímo nesouvisí, ale připomíná nám tušení něčeho vyššího. Toho, co nám dovolí realizovat své sny nebo je podvědomě přítomno při řešení osobních problémů.

 

marco_chiodi_invitation_fbe

O autorovi

Marco Chiodi vystudoval literaturu na Universitě v Bergamu. Roku 2008 navštěvoval Universitu IUAV v Benátkách, kde získal titul Specialist of Visual Art. Jeho závěrečná práce s názvemExperimenting with an organic metaphor and hyper visual links for the inte rface of a video collection, byla o rok později vybrána k publikování na dvacáté sedmé ACM Conferenci on Human Factors in Computing Systems v americkém Bostonu.

Od roku 2011 Chiodi natáčel promo videa pro závodní týmy a sponzory MotoGP a pro World Superbike Championship. V roce 2014 s umělcem Francescem Pedrini podnikl cestu do Atacamské pouště v Chile, kde točili film o astronomických observatořích. Ve spolupráci s Contemporary Locus project autor vytvořil krátký shot o díle umělce Diega Perrone. Byl součástí výkonného teamu European Union National Institutes for Culture.

Jeho videa byla zastoupena na výstavách a uměleckých festivalech jako Simultan at Timisoara (Rumunsko), Stills Centre of photography v Edinburghu (Skotsko), Loop videoart festival v Barceloně (Španělsko), na výstavě Acqua Amica v Bergamu (Itálie) nebo i v České republice. Nyní žije a tvoří v Praze, pracuje jako nezávislý videomaker.

chiodi_the_act_of_falling_screenshot1

Video NoD
Marco Chiodi
The Act of Falling: Nowhere
Vernisáž: 11. 4. 2016, 19:00
12. 4. – 7. 5. 2015
Kurátorka: Veronika Zajačiková

 

 

Taneční magazín

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..