SHAOLIN – záhadný a nezapomenutelný

Na celém Zemi ukazují mniši, co vše je lidské tělo schopné dokázat ve spojení s duševním vývojem, po dobu nejtvrdšího tréninku v délce až dvaceti let. Velkolepá show právě přichází do ČR

 

 

 

 

Po sedmi letech se vrací skupina 15 mnichů přímo z kláštera Shaolin v rámci 20. jubilejního světového turné do České republiky. Jde o fascinující dvě hodiny, které poukazují na lidskou odolnost a podstatu ovládání sebe sama, poskytují Vám přehled o rozvíjení nejvýznamnějších kultur v Číně. Alternativy „SHAOLIN“ dokonale přiblíží příběhy o tom, jak se děti staly mnichy, vzájemné působení a debata mezi učiteli a žáky objasňuje divákům jejich život a historii.

DSC_5704

Program oslovuje všechny věkové kategorie, od dětí až po dospělé, a zároveň potvrzuje, že mysl je schopná ovládat lidské tělo. Dominantní cvičení byla nastudována v Číně a přímo před Vašima očima je nyní předvedou staří učitelé, studenti „SHAOLIN“, kteří žijí podle přísných pravidel Budhismu. Show je doprovázená originální chrámovou hudbou.

10

Vystoupení „SHAOLIN“ se již uskutečnila na čtyřech kontinentech, před více než 3.000.000 diváky. Shaolinští mniši byli pozváni k účinkování do všech hlavních TV zábavních pořadů světa, jako např. /Thomas Gottschalk show, Jay Leno či David Letterman show USA/. Domovský klášter mnichů se nachází v provincii Henan – asi 700 km na jihozápad od hlavního města Číny. Klášter byl založen indickým mnichem Tamo, který přetlumočil budhistické učení do čínštiny a rozvinul novou nauku. V porovnaní s klasickým učením jde o jeden ze směrů Zen Budhismu, který soustřeďuje harmonii těla a ducha. Mniši vyvinuli meditace a školení s cvičením, které jim poskytovalo neuvěřitelnou fyzickou zručnost. Tyto metody výcviku byly, jsou a navždy budou zdrojem všech bojových umění známých na západě, jako např. Kung Fu.

87

V jedinečném programu budete moci s napětím sledovat, jak plně soustředění mniši shaolinu lámou na svých hlavách hrubé dřevěné kulatiny, ohýbají velké kusy kovu, a to bez jakýchkoliv stop poranění. Budou tlačit těžká břemena oštěpem, přičemž ostrá strana bude opřená o krk jednoho z učenců, shaolinské dítě dokáže svým břichem vyvinout takový podtlak pod klasickým polévkovým talířem, že ho zdvihne do vzduchu.. Studenti Shaolinu trénují 15 až 20 let, než dosáhnou mistrovství, a je jim dovoleno vyučovat. Závěrečná zkouška je pak mistrovským dílem cvičení s jednou z 18 klasických zbraní.

64

Tato show v podání patnácti mnichů přímo ze SHAOLINU zatajila dech v nejednom světovém městě. V zahraničí se tento event řadí mezi nejnavštěvovanější a svojí jedinečností patří mezi záhady dnešního moderního světa. Na celém Zemi ukazují mniši, co vše je lidské tělo schopné dokázat ve spojení s duševním vývojem, po dobu nejtvrdšího tréninku v délce až dvaceti let.

32

Máme tu čest nabídnout Vám jedinečnou show a krásný nezapomenutelný zážitek určený pro celou rodinu, při kterém se jistě každý z nás v duchu zamyslí nad sebou samým a věcmi okolo nás, o jejichž existenci jsme možná doposud ani netušili.

95

Foto: shaolin.cz

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..