NEON

Na Slovensku vzniká festival NEON, nová tradice elektronické scény

Na Zlatých Píscích se připravuje 24. -25. června festival elektronické a taneční hudby.

 

Na Slovensku se bude konat nultý ročník velkolepého festivalu elektronické hudby NEON, který začíná v Bratislavě, na Zlaté Písky v pátek 24.června a vyvrcholí v sobotu 25. června 2016. Na dvou stageích živě vystoupí legendy elektronické scény spolu s vycházejícími hvězdami za mixážním pultem . Hlavními headlinery budou světová taneční legenda, anglická skupina Underworld a britské seskupení Above & Beyond. Předprodej dvoudenních vstupenek začíná v pátek 12. února v síti Eventim. Informoval o tom jeden z organizátorů akce Matouš Budiak.

Pro fanoušky elektronické hudby, klubové scény a tanečních párty máme tip na začátek oslavy léta. Pořadatelé sdružení pod značkou NEON připravují na Slovensku nultý ročník velkolepého festivalu elektronické hudby, který začíná v klidové zóně hlavního města, na Zlaté Písky v pátek 24. června a vyvrcholí v sobotu 25. června 2016. Na dvou stageích živě vystoupí legendy elektronické scény spolu s vycházejícími hvězdami za mixážním pultem, které již ve světě začínají míchat pořadí žebříčků. Lákadlem je i n toto několik LIVE vystoupení elektronických kapel. Hlavním headlinerem na festivalu NEON bude světová taneční legenda, anglická skupina Underworld s exkluzivním živým koncertem v rámci letního středoevropského turné, při příležitosti vydání nového alba BarbaraBarbara, we face of shining future . Druhým ohlášeným headlinerem je britské seskupení Above & Beyond, které patří k nejvlivnějším elektronickým skupinám současnosti. Mladou krev bude zastupovat půvabná žena za pultem, DJka, producentka a nová velká hvězda současnosti, Nora En Pure. Švýcarka, žijící v Jihoafrické republice, přináší nový pohled na prolínání žánrů </ strong> elektronické scény a je považována za jednu z nejinovativnějších producentů posledního roku. Pořadatelé věří, že Nora En Pure bude pro slovenského fanouška příjemným překvapením a nezaostane svým výkonem za legendami. Právě naopak, bude se chtít představit v co nejlepším světle. Předprodej dvoudenních vstupenek začíná v pátek 12. února v síti Eventim nawww.eventim.sk nebo prostřednictvím prodejních míst.

Jeden z organizátorů akce Matouš Budiak říká: „Pro prvních zájemce nabízíme limitovaný počet lístků za lákavou částku 49 Eur, třeba se proto pospíšit s rezervací, nabídka je kapacitně omezena. Cena se bude postupně zvyšovat. Pro náročnější fanoušky, kteří si chtějí užít atmosféru z těsné blízkosti, je k dispozici Fan Festival Pass v hodnote99 Eur. V ceně je zahrnut vstup do odděleného sektoru před hlavním stagi se samostatným barem a dárek – tričko z limitované kolekce NEON.V této části bude kapacita omezena, abychom zajistili fa & sca ron; Ikom komfort, za který si zaplatí. VIP Festival Pass je určen pro nejnáročnější a bude se prodávat za cenu 199 Eur. VIP vstupenky jsou značně limitovány počtem, abychom zaručili opravdovou exkluzivitu a zážitek. K dispozici je samostatné parkování a vchod, sektor při stage vyčleněn pouze pro VIP hosty, s vyvýšenou platformou s výhledem, welcome drinky, VIP bar, gastronomie atričko NEON. Dalších účinkujících, jakož i doprovodný program budeme průběžně představovat. „

Juraj Volentics, zástupce značky NEON dodává: „Naší snahou je zužitkovat dlouholeté zkušenosti z elektronické scény a připravit na Slovensku elektronický festival evropského formátu, jaký si fanoušci dlouho přáli. Projekt NEON je koncipován tak, aby byl srovnatelný se špičkovou zahraniční produkcí elektronického hudebního žánru. Jde o spojení technického pokroku, audiovizuálního umění za podpory evropské špičky v oblasti ozvučení a laserové show, tanečních výkonů, inovativního dramaturgického a produkčního přístupu a marketingových aktivit. “

Poukazuje také na to, že tvůrci festivalu NEON stojí za úspěšnými formáty, jako byl legendární Beautiful Things, spoluvytvářely taneční pořad DanceExxtravaganza, a pokračovali v projektu NEON, který v létě vyvrcholí dvoudenním festivalem. Kombinace těchto prvků a samozřejmě emocionální zážitek pro úzce profilovanou komunitu fanoušků, na jaký dosud nebyla zvyklá, ale i spolupráce s top profesionály na Slovensku v oblasti zvuku, světel, efektů a vizualizaci, jsou důvody na vzniknovej tradice na domácím trhu.

„Cílem je, aby měla událost v letní programové nabídce své stále místo.  Momentálně je elektronická scéna na špici zájmu, což dokazují čísla největších světových festivalů. Ty, které se zaměřují na samotnou elektroniku, každoročně nabírají vyšší počty zájemců. Naší vizí je, abychom konceptem vyplnili díru, která je na scéně, protože na Slovensku funguje velká komunita, která odchází za podobnými akcemi do sousedních zemí. Rádi bychom se zařadili mezi respektované festivaly. V této fázi příprav mohu oznámit jednu z idejí, kterou je el egantné propojení hudby s uměním ve stylu Urban Art či Street Art. Naší snahou je zapojit šikovných mladých lidí, kreativců, vizuálních umělců a vůbec artistů, kteří by rádi představili své umění, šikovnost a dát prostor jejich kreativitě. Tímto vyzýváme talentovaných lidí, kteří by rádi předvedli své umění. Stačí, když nám napíšou více o sobě, blíže představí své nápady, případně pošlou ukázky práce. Přihlásit se mohou přes náš facebook profil NEON Official, „přibližuje J. Volentics.

Skupinu Underworld založili v roce 1980 Karl Hyde a Rick Smith, proslulí zejména jedinečnými live koncerty. Vznikla přejmenováním skupiny Freur. Proslavil jejich hit „Born Slippy NUXX“ z filmu Trainspotting, ze kterého se prodalo více než milion kopií. Příchodem nového člena, mladého techno DJ-a Darrena Emersona přicházejí do tvorby taneční rytmy a směřují do klubova párty. Nové album má být vydán v březnu tohoto roku vymezené bude během léta na vybraných místech. DJ seskupení Above & Beyond, které je 16 let na scéně, tvoří členové, výborní producenti Jono Grant, Tony McGuinness a Paavo Siljamäki. Singl „Volume One“ je zařadil mezi hvězdy, hráli ho Pete Tong, Paul Oakenfold, Paul Van Dyk a další. Underworld remixovali skladby pro Madonnu, získaly ocenění a úspěchy profesionální obce, významné umístění v hudebních žebříčcích a magazínech. Hudební producentka Nora En Pure, dokáže s lehkostí spojovat různorodé, odlišné hudební štýly.V současnosti je stále více obsazována na pódia světových festivalů. Zaměřuje se hlavně na ,, Indie Dance „a ,, Deep House“ a jako uznávaný DJ-ský talent jinovatkou tek odhaluje jemný, nekonvenční pocit vzrušení na tanečních pódiích po celém světě. Jeden z jejích největších hitů obsahuje remix Daniela Portman ,, Khaveri „z roku 2010, první release, který měl obrovskou odezvu u všech globálních hráčů a nastartoval její kariéru producenta.

Více na www.neonevent.sk a www.facebook.com/neondanceventUW_October-12,-2015_0177

Press-Pic-2Nora_En_Pure_bio_pic

neon_festival_A2_first_phase-01_v7

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..