Kuchaři naposledy nabrousí své nože

Nenechte si ujít poslední příležitost spatřit KITCHEN DRAMA. Surová groteska o tom, co se stane, když uděláme z jídla hlavní mediální potravu a z kuchařů celebrity

 

 

 

NoD uvede derniéru KITCHEN DRAMATU

Nenechte si ujít poslední příležitost spatřit KITCHEN DRAMA. Surovou grotesku o tom, co se stane, když uděláme z jídla hlavní mediální potravu a z kuchařů celebrity. Do měkka vás naposledy rozvaří Ivana Uhlířová, Irena Kristeková, Richard Fiala, Michal Kern a jeho veličenstvo kuchař Dan Dittrich. Kurz brutální gastronomie režiséra Ondřeje Davida spěje k vyvrcholení.

Výchozím bodem satirické kuchařské show s podtitulem Apokalypsa v kuchyni je fakt, že profesionální kuchyně se v posledních letech stala jednou z nejčastějších lokací mediálního zobrazení. S fetišistickým zaujetím se zde podrobuje důkladné analýze základní lidská dovednost – příprava pokrmů. To, co se dříve považovalo za zcela zřejmé a tudíž nestálo ani za řeč, se náhle stává dramatem antického rozměru.

kitchendramafoto

KITCHEN DRAMA je následkem společnosti, která vyplnila svou podstatu jídlem. Tam, kde selhaly koncepty elit, nastupují recepty kuchařů. Mudrující kuchaři, vážení hodnotitelé a všeliké autorky kuchařek dosáhli statutu celebrit. To jim umožňuje vyjadřovat se k celospolečenským problémům a do značné míry tím ovlivňovat hodnotovou orientaci lidí.

 

Derniéra inscenace KITCHEN DRAMA se uskuteční ve čtvrtek 4. 2. 2016 od 20:00 v Experimentálním prostoru NoD.

Obsazení:

Anorektička – Ivana Uhlířová
Nenasytná žena – Irena Kristeková
Masožravec – Richard Fiala
Jemný muž – Michal Kern
Kuchař – Dan Dittrich

 

Tvůrci:

scénář, režie: Ondřej David
scéna: Jan Štěpánek
kostýmy: Zuzana Krejzková
hudba: Vack da Hawk & Amak Golden
zpěvy: Jakub Kudláč
práce s nožem: Ondřej Anděra
produkce: Magdaléna Zelenková

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..