Mistři světa ze západu Čech

Choreografie „Wintonovy vlaky“ získala na světovém tanečním šampionátu zlatou medaili

 

 

 

Konec roku přinesl také veliký úspěch českému tanečnímu sportu. V polském městě Mikolajky vybojovala na světovém tanečním šampionátu zlatou medaili česká skupina Mirákl ze Sokolova a Ostrova nad Ohří. Zvítězila vpravdě záslužná a alarmující taneční choreografie „Wintonovy vlaky“ na počest sira Nicholase Wintona, který od roku 1939 zachránil za druhé světové války stovky židovských dětí. V Mikolajkách však získal západočeský Mirákl ještě další medaile.

Světový titul mladí západočeští tanečníci a tanečnice vybojovali v konkurenci čtyřiadvaceti týmů z celé planety. Ale to nebylo vše. Na šampionátu měl Mirákl zastoupení celkově ve třinácti kategoriích. Stříbrnou medaili si odtamtud odvezly mladé tanečnice v kategorii malých skupin za choreografii Andrey Burešové N. O. H Y. Dále si Mirákl odváží z Polska  pátě místo v kategorii jazzových formací a šesté místo si vybojovala v individuální kategorii mladá tanečnice z Ostrova nad Ohří.

„Wintonovy vlaky“ se na světový šampionát nominovaly titulem na Mistrovství Čech a Moravy. A díky „vlakům“ získal i Mirákl na domácí scéně letos titul „taneční skupina roku“. Jeho choreografka a vůdčí duch Andrea Burešová má naopak na svém kontě ocenění Trenér roku Karlovarského kraje 2014.

Mirakl-Winton.2

Sama Burešová podotkla: „Na světových mistrovstvích se setkáváme s velmi profesionálními týmy s velkým zázemím i národními reprezentacemi. Je těžké s nimi soupeřit. Především v technice je vidět jejich pravidelná každodenní příprava a dril. Nicméně, naše reprezentanty učíme již od prvních krůčků na parketě, aby tančili srdcem a tím si získali diváky. A to se v Mikolajkách povedlo. Ačkoli v Polsku není možná Wintonovo jméno tak slavné  jako u nás, přesvědčivý výkon všechny v sále vtáhl do příběhu. Cením si nejen medailového zlata, ale hlavně spousty nadšených reakcí diváků, ale i ostatních konkurenčních soutěžících tanečníků.“

Závěrem ještě nutno poukázat, že „Wintonovy vlaky“ kladly na interprety nejen taneční, ale i herecko-dramatický výkon. Mirákl, který vystupuje jak při Městském domě kultury v Sokolově, tak při Základní umělecké škole v Ostrově nad Ohří, se obého zhostil nadmíru úspěšně!

Taneční magazín se tímto připojuje k řadě gratulantů a posílá na západ Čech přání mnoha dalších (nejen zlatých) úspěchů. Třeba v dalších disciplínách, modern, show a jazz dance, jimž se programově věnuje.

Mirákl-Winton

Foto: Mirákl Winton

Michal STEIN

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..