Křest „Chryzantémy v ranní rose“

Alena Klenot, vizážistka a stylistka světových hvězd, která je právě v České republice a návrhářka šperků, z jejíhož šperku se těšila i Její královká Výsost Haběnka z Wessexu, Štěpánka Tóth Kurfiřtová uspořádaly křest šperku značky STEFANY

 

 

 

25. listopadu Alena Klenot a Štěpánka Tóth Kurfiřtová uspořádaly  křest šperku nazvaného  „Chryzantéma v ranní rose“ v Benediktské ulici. Šperk z bílého zlata a shluku krystalů ametystu ve tvaru květu chrizantémy,  byl  během večera pokřtěn  šampaňským . Šperky značky Stefany jsou vyrobeny výhradně ručně. Kámen je pečlivě vybrán designérem a následně opracován. Poté je mistrovskýma rukama vytvarována  finální podoba šperku pomocí kovu, kovadliny a kladiva. Na samém závěru je jedinečný šperk. „Na tento bílý kámen   jsem čekala asi tři roky,  věděla jsem, co chci, ale čekala jsem na správný nosič“  upřesňuje Štěpánka Tóth Kurfiřtová historii „Chryzantémy v ranní rose“.

dgfd gfjf

Součástí akce byla módní přehlídka, kde modelky předvedly překrásné šperky  značky STEFANY. Nutno dodat, že tentokrát  se   pod jednou střechou nalézaly všechny šperky, které Štěpánka navrhla.

DSC_0362 DSC_0363 DSC_0366 DSC_0381

V rámci akce byl   vydražen šperk  ve prospěch Nadace DoFe, která se snaží motivovat  a podporovat  a rozvíjet mladé talenty po fyzické i duševní stránce, pod záštitou britské královské rodiny. Nadace DoFe působí ve 145 zemích světa.

DSC_0397

Této krásné akce se také měla zúčastnit Lucie Borhyová  a Petra Hapková. Leč pracovní či jiné nepřízně osudu způsobily, že se dotyčné dámy nakonec dostavit nemohly.

Dcera slavného hudebníka Petra Hapky, šansoniérka Petra Hapková se stala tváří  těchto unikátních českých šperků z přírodních kamenů značky STEFANY.   „Myslím si, že propojení šperků a šansonu je ideální kombinace,“ říká Štěpánka. Štěpánka i Petra Hapková  uvítaly vzájemnou spolupráci. Petra dodává:  „Barevné kameny se mi vždy líbily, je v nich historie a já navíc vystupuji většinou v černých šatech, takže barvy přivítám.“

Šperky značky Stefany se s velkým úspěchem představily v září na prestižním festivalu New York Fashion Week.  Vůbec poprvé byl představen šperk „Chryzantéma v ranní rose“.

Broží  z dílny rodinné firmy Stefany se může pyšnit také Její královská Výsost hraběnka z Wessexu,  které byl tento dar předán  při slavnostním večeru na Pražském hradě v srpnu letošního roku prostřednictvím nadace DoFe.

Osobně si šperky prohlédla například velvyslankyně ČR při OSN Edita Hrdá nebo velvyslanec v USA Petr Gandalovič i generální konzul ČR v New Yorku Martin Dvořák.

Ostatně originalita a nadčasovost šperků značky Stefany je viditelná na první pohled. Štěpánka také  navrhla  skvost  pro Livii  Klausovou, či ženu  Kanadského velvyslance v Praze Leatu Jelínkovou, sólistku baletu Dariu Klimentovou a mnoho dalších osobností.

Přesto jejím cílem zůstávají především české zákaznice. „Naše šperky jsou pro každou ženu a my si chceme české ženy hýčkat,“ říká majitelka společnosti Stefany. Proto se zapojuje stále více do spolupráce s českými módními návrháři.

Spojením atraktivní  Aleny Klenot, vizážistky  a stylistky světových hvězd,  budou české šperky  prezentovány  na kanadskem a americkem trhu, kde je Alena představí celebritám  hudebního i filmového nebe. Značka  Stefany se představí například  na Fashion Week v Torontu, Kanada, na  podzim roku 2016.

DSC_0328

Foto: Eva Smolíková

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..