Pražská mystika v pohybu

V pondělí 9. listopadu uvedla ženská pantomimická skupina Mime Fatale v A Studiu Rubín nové představení, inspirované Gustavem Meyrinkem. Město s tlukoucím srdcem v jednom večeru bylo uvedeno hned dvakrát a divákům nabídlo intimní divadelní zážitek.

 

 

 

„Město promlouvá skrze lidi, kteří v něm žijí.“ Tak skupina uvádí svoji inscenaci a tak také chce, aby zapůsobila. Osobní výpověď, která je převzatá zčásti i od diváků je jedním z důvodů, proč se autorky rozhodly pro netradiční uspořádání hlediště. Kapacita sálu je značně omezena, což má prý výhodu v intimitě inscenace.

„Je pro nás zajímavá atmosféra mystických seancí, které jsou přítomny snad v každé době. Praktiky, které se na nich provozují, jsou často jen iluzemi a mohou působit i směšně, což jako vystudované mimky také rády parodujeme,“ říká Tereza Těšínská, dramaturgyně a jedna z hereček představení „Pointa je ale někde jinde. Člověk může zažít nevšední duchovní stavy na seanci, ale i ve svém soukromí, a o tom také často píše Gustav Meyrink, který nás inspiroval. Ve spojení s jeho zalíbením v našem městě, a tím, že se opravdu říká, že ´pod Prahou vře krev´ – že je zde ukryto plno tajemství – je to velmi dobrodružná práce.“

Mime Fatale mají jako soubor za sebou už řádku inscenací. Původně jako studentky Katedry pantomimy HAMU vytvořily úspěšné kabaretní představení Na Plechárně. Následovalo Push the Button s tématikou PC her a nakonec cikány a balkánskými motivy inspirovaný Balkán. Město s tlukoucím srdcem je zatím nejkomornější prací této skupiny – účastní se jej jen tři z pěti stálých protagonistek skupiny – slibuje ale také být nevšedním a možná až mystickým zážitkem.

Mime Fatale v každém případě ukazují, že pantomima i v současnosti žije a může mít podoby, které bychom rozhodně nečekali. Chcete-li se přesvědčit na vlastní kůži, neváhejte a přijďte 3.12. 2015.

01

Mime Fatale: Město s tlukoucím srdcem – PREMIÉRY

  1. 11. 2015, 3.12. 2015

A Studio Rubín, Malostranské nám. 9

Vstupné 150 / 100,- Kč pro studenty

 

Hrají: Michaela Hradecká, Tereza Těšínská, Kateřina Votočková

Supervize: Anton Eliáš

Scéna a kostýmy: Anna Forstová

Light-design: Martin Špetlík

02

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..