Nenáviděná i milovaná

Madonna opět rozčílila i nadchla

 

 

 

 

Madonna zavítala do Prahy se svým  turné s názvem  Rebel Heart.  7. a 8. listopadu  se O2 aréna zaplnila asi 17-ti tisíci návštěvníky. Vybavení pro koncert přivezlo 33 kamionů a 13 autobusů. Madonna  a její tanečníci vystřídali  během vystoupení na 1000 kostýmů (prozradili pořadatelé).

Jaká byla atmosféra během koncertu?

V případě, že měl Madonnin předskokan irský rapper  Alex Anyaegbunam vystupující pod jménem Rejjie Snow za úkol obecenstvo rozčílit, potom se svého úkolu zhostil báječně. Po půl hodině většina posluchačů píská, odchází a přichází, zívá, dívá se na  hodinky, sleduje své mobilní telefony, či si chodí pro rychlé občerstvení.  Atmosféra připomíná všechno, jen ne koncert. Zdá se, že zpěvák pochopil a opustil jeviště. Jenže hvězda nikde. Kolem 9 hodiny dav začíná bouřit, ale ani to nepřimělo hvězdu vyjít na pódium. Lidé se zaraženě dívají jeden po druhém, nadš ené tváře se mění ve více či méně kyselé. Madonno, kde jsi?

Nehraje hudba, všichni napjatě čekají. Nespokojenost roste a roste. Madonno, jak jsi mohla něco takového svým fanouškům udělat?  S každou čtvrthodinou se ozývá nový hurónský křik. Nic.  V 9.45 se rozlícení lidé pouští do takového běsnění,  že hala by možná nemusela něco takového vydržet, a  tak začíná hrát ohlušující hudba. Dav zpozorní, přestává řvát, neboť člověk neslyší ani sám sebe a vydávat další zvuky  za těchto okolností bez tak nemá cenu.

V tom padá opona, Madonna v kleci se spouští k jevišti za doprovodu  písně Iconic. Vojsko se svatými kříži pobíhá po scéně a obří obrazovka dotváří scénu. Vše odpuštěno! Madonna je tu!

SEDM3635_LR (1)

Na turné Rebel Heart zazněly starší hity, možno říci i jedny z prvních, které Madonnu proslavily (Like a Virgin), ale i hity z nového alba –  Living for Love a skladby  HeartBreakCity, Holy Water a Unapologetic Bitch, Bitch I’m Madonna, Body Shop, Devil Pray.

Hvězda také předvedla mnohé ze svých provokativních scén, kterými dráždila diváky po celém světě  nějaké to desetiletí. Rozčílila papeže? Urazila Ameriku, když se oblékla nahá do americké vlajky? (Tentokrát se Madonna objevila v české vlajce).   Předváděla nestydaté scény? Snad i sadomasochistické?

SEDM3660_LR

To všechno je Madonna, jak ji známe. I teď se během okamžiku obrovské svaté kříže mění v tyče pro pole dance tanečnice, které předvádí své výkony a Madonna také nestojí stranou.

Navíc tyto svůdnice omotávající se kolem křížů mají na sobě oblek jeptišek. Věřící musí opět zuřit a proklínat, ostatně pár aktivistů stálo před koncertem před O2 arénou a hrozilo všem zúčastněným.  Nikomu ze 17-ti tisíc lidí to nijak nevadilo a poslední, koho by se výhrůžky  nějak dotkly, by byla Madonna.

SEDM3669_LR

V dalších písních si diváci užijí trochu sexu, když je hvězda svým řáděním už dost unavená, sedá si  jen sama s kytarou  a do ztichlého sálu  zpívá baladu o lásce. Zazněla i píseň od Edith Piaf.

Mezi působivé momenty bezesporu patřil ten, kdy se Madonna v jedné taneční scénce zřejmě nepohodla se svým milencem a zkopla  ho dolů ze schodů, které mezitím sestoupaly ze stropu. Artistických výkonů hodných cirkusu bylo k vidění mnohem více. Divák neví, zda dříve sledovat hvězdu, či tým tanečníků, nebo neustále se měnící scénu,  pestré oblečení Madonny či obrazovku. Kdyby nebyl zpěv tak hlasitý, možná by byl ztěží vůbec zaregistrován. Zvuk sem tam zaskřípal, ale co na tom.

Madonna během show dost ostře říká místo omluvy pro svůj pozdní  příchod: „Pořád si na mě někdo stěžuje. Ale já chci být pro Vás perfektní. Máte ještě nějaké stížnosti?“  Odpovědí je ticho.  A tak Madonna pokračuje se svou show.

SEDM3691_LR

Nutno připustit, že Madonna je perfektní. I navzdory svému věku, kdy mnozí už raději volí  menší a menší zátěž,  pohybuje se s nesmírnou vitalitou a energií, koncert běží přes dvě hodiny, ani na chvíli divák nevydechne. Její pohyby i všech ostatních  tanečníků a artistů jsou perfektní, efekty jsou perfektní, hlas je perfektní, chytlavé melodie posluchači milují. Co dodat. Zkrátka skvělá show, která stála i za trochu toho rozčilení a čekání. A rebel Madonna? Zůstává opět nenáviděná a milovaná.

SEDM3695_LR

Foto: Robert Sedmík

Eva Smolíková

Taneční magazín

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..