Dvacáté třetí narozeniny domu na adrese Dlouhá 33 se blíží!

Velkolepá oslava narozenin ROXY/NoD

 

 

 

Dvacáté třetí narozeniny domu na adrese Dlouhá 33 se blíží a jako každý rok nabízí návštěvníkům týden plný oslav. Prostory ROXY a Experimentální prostor NoD se znovu představí jako jeden celek a pro fanoušky chystají každý den pestrý program. Koncerty, performance, divadlo nebo výstavy. Vše pod jednou střechou. Tento rok je navíc podstatná část programu otevřena návštěvníkům zdarma.

Celý festival za Experimentální prostor NoD otevře interaktivní pohybová performance v koprodukci s audiovizuálním studiem Lunchmeat s projekcí generativní grafiky italského audiovizuálního studia. „Ljós“ – to jsou skryté snové elementy přeložené do vizuálních obrazů. Site-specific verze tohoto představení vznikla speciálně pro prostory NoD. Druhý den v divadle vystoupí Tujiko Noriko – experimentální hudebnice, skladatelka a filmařka, která díky své tvorbě bývá často označována jako „japonská Björk“. Třetí den se prostory NoD a ROXY propojí v rámci SOUNDZ CZECH a promění se v pět podií, na kterých vystoupí 9 českých kapel v čele s Vladimírem 518 & live band, Vložte kočku a Manon Meurt. Všechny koncerty v rámci SOUNDZ CZECH jsou zdarma jako narozeninový dárek pro naše fanoušky. V rámci pátečního programu smaže hranice mezi pohybem a zvukem formace BERG v live performance Jakuba Rataje, Jiřího Lukeše & Vladimíra Buriana, ve kterých se pohyb přenáší pomocí kinetických senzorů a převádí se na zvukový a vizuální materiál. V sobotu se v NoD představí současná taneční špička v rámci unikátního site-specific projektuFATAMONTÁŽ. Ve čtyřech skupinách složených vždy alesp oň z jednoho tanečníka a výtvarníka provedou diváky všemi zákoutími NoD se svými pohybově výtvarnými performance na společné téma geometrie. Vystoupí např.: Dora Sulženko-Hoštová, Jana Vrána, Martin Talaga, Jan Pfeiffer, Tomáš Vavříčk, Pavla Beranová a další.

Galerie NoD se v rámci zahajovacího večera narozenin představí hned několika vernisážemi. Tou hlavní bude výstava Stanislava Zippeho, Pavla Mrkuse, Moniky Žákové, Daniela Vlčka a spol. s názvem EXAKTA. „V umění je odjakživa důležité exaktní uvažování, které se zabývá vztahem mezi obsahem a formou, případně jen formou, která se sama stává obsahem“ uvádí kurátor výstavy Jiří Machalický. Prostory Video NoD oživí site specific panoramatický film Richarda Loskota v rámci výstavy s názvem Celkový rozhled. Nad křižovatkou Dlouhá/Rybná bude též instalov&a acute;n nový objekt. Pro letošní rok vybral tým Galerie NoD sochu od Aleny Kupčíkové Zpívající tančící strom.Dílo je založené na vědeckém studiu „chování“ stromů. Kupčíkové dílo transformuje přírodní jev y a situace do uměleckých obrazů a zvuků.

V klubu ROXY se první večer představí novozélandský glitch-hopový objev Opiuo. Tento večírek bude v rámci narozenin zdarma. Druhý den přijíždí kanadská hudební senzace Walk Off The Earth, na kterou jsou již vyprodané lístky. Víkend bude v ROXY tradičně v rytmech elektroniky. Pátek odstartují klubovou část programu Britové DJ Zinc a Friction a v sobotu uslyšíte to nejaktuálnější berlínské techno v podání Dense & Pika, kteří zakončí celý narozeninový program.

E23 – kompletní program 

be23a2_headlineri (1)

 

  1. 10. Opiuo (NZ)

Pondělní opening představí novozélanského producenta Opiuo. Tento glitch-hopový objev vystoupí v Česku úplně poprvé. Jako narozeninový dárek pro všechny své fanoušky nabízí ROXY tento večírek zdarma.
Informace a linky k poslechu:  www.roxy.cz/opiuo-nz-be23-day-1

  1. 10. Walk Off The Earth (CAN)

Walk Off The Earth je fenomén, který posunul hranice toho, co může kapela ve 21. století přinést světové pop music. Kanadská formace přijede do Prahy představit své druhé autorské album Sing It All Away.
Informace a linky k poslechu:  www.roxy.cz/walk-off-the-earth-can-be23-day-2

  1. 10. Soundz Czech

Prostory ROXY a NoD se propojí v jeden tepající celek. Vyroste tu pět rozdílných pódií, které se otevřou hudebním fanouškům opět zdarma. Pět scén, devět kapel. Vladimír 518 & live band, Vložte kočku, Manon Meurt, Noisy Pots, Kittchen, Apollinaire, Peter Pan Complex, Gagarin a Black Lion.
Informace a linky k poslechu:  www.roxy.cz/soundz-czech-be23-day-3

  1. 10. Friction, DJ Zinc, Kove (UK)

Pátek bude v ROXY patřit bass a drum&bass music. Pogratulovat přijede majitel Shogun Audio DJ Friction, legenda pohybující se napříč žánry DJ Zinc a objev posledních dvou let Kove. Drum&bass k ROXY patří a narozeniny nebudou výjimkou.
Informace a linky k poslechu:  www.roxy.cz/friction-zinc-kuve-uk-be23-day-6

  1. 10. Dense & Pika, Paul Woolford (UK)

Sobotní noc narozeninových oslav ROXY BE23 máme tu čest představit vám jména, které v současnosti výrazně přetváří pojetí techna. Přijíždí členové Scubova labelu Hotflush recordings a inovátoři rovného beatu Dense & Pika a Paul Woolford.
Informace a linky k poslechu:  www.roxy.cz/dense-pika-uk-paul-woolford-uk-be23-day-6

NoD – nod.roxy.cz

19/10  Fuse (IT) – Ljós

Italské audiovizuální studio přivádí novomediální interaktivní pohybovou performance „Ljós“  založenou na interakci pohybu lidského těla, elektronického zvuku a vizuálních projekcí generativní grafiky. Vstup na tuto akci je zdarma.

20/10 Tujiko Noriko (JAP)

Tujiko Noriko je japonská experimentální hudebnice, skladatelka a filmařka, která díky své tvorbě bývá často označována jako „japonská Björk“. Její hudební koláže prosycené elektronickými beaty a melodií nesenou jejím křišťálově čistým hlasem vás jistě uhranou.

23/10 BERG PRESENTS (CZ

Hudebně zvuková performance skladatelů Jakuba Rataje, Jiřího Lukeše a dirigenta Petera Vrábela vychází z pohybového gesta, kterým již téměř dvě staletí zhmotňuje dirigent svou vnitřní hudební představu. Co se stane, když na tato zavedená schémata zapomeneme? -> 150 Kč

24/10 FATAMONTÁŽ (CZ)

V sobotu představíme zdarma špičky současného českého tanečního a výtvarného světa se čtyřmi site-specific projekty, které provedou návštěvníky celým NoDem. Těšit se můžete např. na tanečníky Janu Vránu, Doru Sulženko Hoštovou, Martina Talagu a Cécile Da Costa. Každý z nich spojí své síly s jiným výtvarníkem, mezi kterými jsou např. Tomáš Vavříček, Jan Pfeiffer, Pavla Beranová a další.

Výstavy

19/10 Exakta

Výstava o exaktním uvažování a jeho podobách ve výtvarném umění, umělecké tvorbě a jeho limitech. Výstava propojuje starší, střední a mladší generaci českých umělců a navazuje na volné téma letošního NoD/Roxy festivalu BE23 – „geometrie“. Zippe & Krůček & Matějů & Písařík & Stolín & Mrkus  & Hanzlík & Šerých & Žáková & Fišerová & Kadlecová & Staněk & Boušek & Vlček. Kurátor: Jiří Machalický

19/10 Richard Loskot: Celkový rozhled

Richard Loskot představuje v galerii Video NoD site specific panoramatický film. Umělec si pro formát 360-ti stupňové projekce vytvořil vlastní konstrukci, mechanismus, kterým panoramatický film natočil v reálném prostředí, které nyní přenáší do prostoru galerie Video NoD. Kurátorka: Veronika Zajačiková.

19/10 Alena Kupčíková – Strom

Umístění díla vybraného pro tento rok nad křižovatkou ulic Dlouhá / Rybná. Instalace Aleny Kupčíkové Zpívající tančící strom je dílo založené na vědeckém studiu „chování“ stromů. Kubčíkové dílo transformuje přírodní jevy a situace do uměleckých obrazů a zvuků.

 

Tanecní magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..