Changing of Tides

Britský hudebník Lavash pokřtí své album 26. května

 

 

Changing of Tides pokřtí britský hudebník Lavash v pražském experimentálním prostoru NoD za doprovodu velké kapely

Po třech letech vydává britský kytarista a zpěvák Justin Lavash nové, žánrově doposud nejrozmanitější album s názvem Changing of Tides, které pokřtí v pražském experimentálním prostoru NoD 26. května. Nové album nabídne moderně pojaté písničkářství se střetáváním hudebních stylů a rozmanitými hosty, kteří se zúčastní i křtu.

„Tento koncert pro mne bude speciální příležitostí jak spojit muzikanty, kteří se mnou nahráli nové album a ani se ve studiu nepotkali. To se ne vždy poštěstí , obzvláště když pocházejí s různých koutů světa. Také se těším na zvuk velké kapely, obvykle totiž hrávám sám nebo v duu.“ dodal Lavash.

lavash1fotojiristarha

Lavash už deset let považuje za svůj domov Prahu, kde zaujal hudební veřejnost osobitou a brilantní hrou na kytaru. Na kontě má celou řadu spoluprací s předními českými hudebníky – Michalem Horáčkem, Monikou Načevou, Lenkou Dusilovou, Vladimírem Mertou, Sunflower Caravan nebo aktuálně s písničkářkou Radůzou.

Mnohé z jeho kolegů naleznete také na novince Changing of Tides. Kromě producenta Iana Keloskyho si Lavash přizval bubeníka Davida Landštofa s kytaristou Josefem Štěpánkem, mezi hosty se objeví americký zpěvák Dan Reed, britský basista Jerry Sallis, česká hudební scéna bude zastoupena Dusilovou, pianistkou Beatou Hlavenkovou, cellistou Jonášem Krejčím či trombonistou Štěpánem Janouškem.

lavash4fotojiristarha

„Na desce je dost hostů, jsou to lidé, s kterými jsem pracoval a cítím se při hraní s nimi dobře. Landštof je fantastický bubeník, jsem přesvědčen, že jeden z nejlepších u nás, jeho výkon a inteligence ve studiu byly výjimečné. Beata je velmi lyrickou pianistkou, zároveň je v její hře něco velmi silného, ve svém přístupu je až avantgardní. S Lenkou je vždy potěšením pracovat, má perfektní hlas. Štěpán Janoušek patří k nejtalentovanějším mladým hráčům v této republice, víc jsem si přát nemohl“ řekl o své desce písničkář.

jl_nod_26.5

Předprodej vstupenek: https://goout.cz/cs/listky/justin-lavash-krest-alba/tue/
Cena 150 Kč v předprodeji/ 200 Kč na místě.

 

Foto: Jiří Starha

Tanenční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..