Audiovizuální synchronizace zvuku a světla rozloží prostor ROXY

Fascinují-li Vás technologie nových médií, tuhle synchronizaci zvuku, videoobrazu, laseru a světelné techniky si nesmíte nechat ujít

 

Audiovizuální synchronizace zvuku a světla rozloží prostor ROXY

Vladimír 518, Ondřej Anděra (WWW) a David Vrbík představí už tento čtvrtek 16. dubna jejich audiovizuální show, která rozkrájí prostor klubu ROXY pomocí digitálních technologií.

spamsmrto2
Trojice umělců, kteří jsou už několik let součástí projektu SPAM, mají jedno společné, fascinaci novými formami, které s sebou přináší digitální technologie a jejich nekonečné objevování. Pamatujete si instalaci na Nové Scéně Bit? Můj pes má hlad ve Studiu Hrdinů? Nebo Another Brick v Rudolfinu? Četli jste knihu Město=Médium? To jsou totiž jedny z projektů, na kterých se už uskupení SPAM podílelo. SMRT je další díl do skládačky jejich proměn.
Hlavním tématem jejich zatím posledního projektu SPAM: SMRT je možnost interaktivity v rámci audiovizuální komunikace. SPAM: SMRT je experimentální dílna, která propojuje projekci a hudbu s živou pohybovou performancí. Dvojice tanečníků Jana Vrána a Palo Kršiak doplňují celou formu do podoby živých obrazů. Pracují s laserem, ne jako s efektem, ale jako s dalším prostředkem, který buď kreslí, nebo doplňuje text. Elektronická hudba je díky Vladimírovi 518 podstatnou částí představení. Téma je bohužel tentokrát inspirováno smrtí jednoho z jejich kolegů.
„Každý SPAM má jiné téma a novou cestu. Je to spíše o instinktech a o tom, že zážitek z hudby nepopíšeš v metaforách. Jsem rád, když se tělo napojuje na rytmus a vzniká individuální euforie.“ Dodává k projektu Ondřej Anděra.

Pokud vás fascinují technologie nových médií, tuhle synchronizaci zvuku, videoobrazu, laseru a světelné techniky si v ROXY nesmíte nechat ujít.

 

spamsmrto1

Video: SPAM/Interpretace černo-bílých struktur Zdeňka Sýkory:


David Vrbík: Tikající muž: https://www.youtube.com/watch?v=F6AkNmyiQto
Předprodej: https://goout.cz/cs/divadlo/spam-smrt/qkcab/#“T“:“16.4.2015_20:00″

Foto: Markéta Černá

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..