Farma v jeskyni opět na scéně

To nejlepší z dosavadní tvorby Farmy v jeskyni v NoDu

 

 

Mezinárodní divadelní studio Farma v jeskyni slaví 12 let existence. Divadlo, které svou tvorbou překračuje hranice žánrů fyzického, tanečního a hudebního divadla, bude od 28. října do 1. listopadu pořádat první retrospektivní přehlídku svých inscenací a projektů. Program umožní příznivcům unikátního divadelního studia vidět během několika dnů v Praze to nejlepší z jejich dosavadní tvorby.

Program přehlídky bude probíhat v kulturních prostorech po celé Praze. Dvě z večerních představení hostí také Experimentální prostor NoD. 30. října se do divadelního sálu vrátí jedna ze zásadních inscenací Farmy v jeskyni Čekárna se švédskou tanečnicí Charlottou Öfverholm. 1. listopadu zde pak vystoupí známý španělský performer Daniel Abreu. Taneční klenot Perro je jeho prvním představením v České republice a zároveň jedním z vrcholů festivalu.

yassiekperro_danielabreu2

Inscenace Čekárna získala cenu týdeníku Respekt za nejsilnější taneční dílo. Vypráví o paměti versus současnosti místa – železniční stanice Žilina – Záriečie, ze které byli během druhé světové války deportováni Židé ze Slovenského státu. V čekárně jako v meziprostoru se potkávají „náhodní“ cestující a nenáhodně se tam vracejí mrtví. „V halucinogenních obrazech, v nichž se setkávají živí s mrtvými, se kluzce otírá hanebnost minulá se současnou. Mistrně a hluboce zarytý prst do rány kolektivní (bez)paměti!“ Jana Návratová, Reflex

Příběh představení Perro se odehrává na prázdném jevišti, kde je v tento moment prostor pouze pro jednu osobu, která, jako všichni ostatní, vznikla díky souhře fyzických a emocionálních náhod. Perro je příběh, který jedna osoba vypráví o ostatních, je zároveň zvířecí, lidský, obklopený přáteli i opuštěný. Perro se těší mezinárodnímu úspěchu, hraje se v divadlech a festivalech napříč Evropou a Jižní i Severní Amerikou. Daniel Abreu patří mezi špičkové evropské tanečníky a choreografy. V Madridu založil vlastní taneční skupinu a spolupracuje s mnoha soubory po celé Evropě. „V Perru dosahuje takový stupeň propojení a spletitosti, jednoduchosti a syrovosti, jaké jsem viděl jen v nemnoha představeních,“ Adolfo Simón, nº 81 de la Revista Por la Danza

Přehlídku nejenom v Experimentálním prostoru NoD doplní zdarma přístupné projekce dokumentů o tomto souboru, letáky a CD s představeními a další informace.

perroximoflores

Vstupenky na představení Čekárna a Perro Daniela Abreua je možné zakoupit na webu GoOut či každý všední den od 16:00 do 20:00 přímo v Experimentálním prostoru NoD.

Vstupenky
– Čekárna: http://goout.cz/cs/divadlo/cekarna/vhh/ – „T“:“1.11.2014_20:00″
– Daniel Abreu – Perro: http://goout.cz/cs/divadlo/daniel-abreu-perro/poov/ – „T“:“1.11.2014_20:00″

 

Další informace o souboru Farma v jeskyni:
Farma v jeskyni je držitelem mnoha mezinárodních i českých ocenění, mezi kterými je nejprestižnější Evropská cena Nové divadelní reality pro režiséra Viliama Dočolomanského, který se tak stal jediným českým držitelem této ceny. / Další ocenění: Total Theatre Award, The Grand Prix Golden Laurel Wreath Award, A Fringe First Awards, Cena Magazínu Respekt za nejsilnější taneční představení, Cena Sazky za nejlepší pohybové představení, Hlavní Cena Veljka Maricice atd … / Do roku 2010 soubor působil v Prostoru Preslova 9 na pražském Smíchově, kam kromě tvorby a uvádění svých inscenací zval umělce a lektory ze zahraničí. / Pořádal tam kromě jiného Festival Farma 2007. / Ve spolupr&aacut e;ci se Švandovým divadlem se Farma v jeskyni pokoušela prostor rekonstruovat do podoby rezidenčního centra. Po šesti letech byl nucen soubor budovu opustit. Dnes je Farmu v jeskyni možné vidět na pražských scénách Ponec a v Experimentálním prostoru NoD.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Více o 12 let Farmy v jeskyni na
: www.infarma.info/12let/marko

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..