Slovenka na kvadrát

Lucie Siposova zazáří v one-woman show

 

 

Slovenka na kvadrát
One woman show s Lucií Siposovou

Slovenská herečka Lucie Siposová předvede v rámci oslav BE 22 v divadelním sále NoD svoji one woman show. Zazáří v reality kabaretu Slovenka na kvadrát, kde v kulisách „otevřené“ Evropy vtipně ztvární život jedné Slovenky ve Slovinsku a otevře pohled na evropskou migraci.

Slovenka na kvadrát je kabaret podle skutečného příběhu, souboru pohlednic ze Slovinska a Slovenska básnířky, spisovatelky a esejistky Stanislavy Repar. Předloha v podobě změti nejrůznějších literárních forem, která obsahuje vše od společensko-kritických intervencí až po intimní deník jednoho milostného příběhu, přímo volala po divadelním ztvárnění. Slovenka na kvadrát je kabaret plný písní, veršů a komentářů, který ale předává také hluboké poselství o životě v Evropě.

Hlavní a jedinou roli ztvárňuje charismatická herečka, zpěvačka a scénáristka Lucie Siposová, kterou mohou diváci znát z filmů Filipa Renče Hlídač č. 47 a Na vlastní nebezpečí, nebo z hollywoodského snímku 360. Lucie se skvěle zhostila úloh konferenciérky, vypravěčky i hlavní postavy Buby.

Představení hovoří o dvou láskách, zachycuje úsilí, radosti a trápení migrantů během vybavování jejich občanského statutu v nové domovině – Slovinsku, ale i bezohlednost institucí a oficiálních struktur, které ústí až do jakési kafkovské byrokracie. Intelektuální, kulturní, umělecké i jazykové intervence dodávají hlavnímu námětu lidskou hloubku i širší vyznění ale hlavně potřebný humor.

Režie se ujal slovinský režisér a dramaturg Nick Upper, který se postaral o to, aby z dramatu nevypadlo původní feministické ladění literární předlohy.

Vstupenky na představení, které se odehraje 21. října 2014 ve 20:00, je možné zakoupit na webu GoOut nebo každý všední den od 16:00 do 20:00 v NoD.

slovenka_na_kvadrat015fotonadazgank1

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..