První divadelně-taneční show Dreams Come True

29. března 2014

 

 

 

 

Heart Bellydance uvede první divadelně-taneční show představující různorodé styly orientálního tance v ČR.

Pilotní premiéra tanečního projektu Dreams Come True nabídne dne 29. března dvě představení profesionálních orientálních tanečnic z ČR. Show propojuje poutavým pohádkovým příběhem rozmanité podoby současného orientálního tance. Akce se uskuteční v Kulturním centru Novodvorská. Je určena pro děti i jejich rodiče.

Představení Dreams Come True vypráví o dobrodružné cestě malé holčičky, která díky pohádce, kterou ji vypráví tatínek, sní o krásných orientálních tanečnicích a hledá ztracené korále své maminky, které jsou symbolem pro její uzdravení. Během své cesty potkává mnoho tanečnic, které se divákům představí v rozmanitých stylech orientálního tance: tanec s hedvábnými vějíři, tanec se závojem, tanec s křídly Isis, tanec se šavlemi, hip-hop fusion, akrobacie, voi poi, tanec s péřovými vějíři či tribal. Nebudou chybět ani folklórní styly orientálního tance – např. shaabi, iskanderani nebo khaleegy a také klasický styl orientálního tance, zaar nebo drum solo.

DCT 2014

Autorsky a režijně projekt uchopila Katka Krejčová – jedna z protagonistek orientálního tance v ČR, která působí jako herečka, zpěvačka a tanečnice. V současnosti hostuje v Městském divadle Brno, je uměleckou ředitelkou mezinárodního tanečního festivalu Let’s Dance Prague a zároveň je lektorkou a choreografkou orientálního tance v Centru Tance: „Miluji tanec. Ale ne ledajaký. Miluji orientální tanec. Mým cílem je tvořit umělecky krásné taneční projekty, které mají příběh, myšlenku a srdce. A proč? Protože naše srdce bije pro orientální tanec.“

Dreams Come True

Projekt „Drams Come True“ s pohádkovým programem divákům umožní nahlédnout do světa půvabných orientálních tanců a všech jeho podob. Těmto tancům pak lépe porozumí skrze pohádkový příběh a hudbu mnoha barev a podob: romantické styly, jako je tane se závoji, péřovými či hedvábnými vějíři doplní barevný tanec indie – bollywood, či tajemný tribal či komické prvky klaunů. Kromě Katky Krejčové se na pódiu představí také Latifah, Pavlína Skalská, Shanelah a David Katolický.

Katka Krejcova

Katka Krejčová

Divadelně-taneční projekt Dreams Come True osloví nejen ženy. „Stereotyp, že je břišní tanec jenom pro ženy, platí spíše tady v Evropě. Třeba v Egyptě běžně tancují muži. Většinou se ale věnují spíše folklornímu stylu“, dodává David Katolický, jeden z protagonistů show. Příběh je tedy určen všem – široké veřejnosti, dětem a divákům, kteří vyhledávají pestré taneční show.

Plakat_Dreams_Come_True

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..