One Step Before the Fall

Mezinárodně ceněný projekt

 

 

Koprodukční projekt Spitire Company, Studia Damúza a Experimentálního prostoru NoD, který v uplynulém roce sbíral ceny, kladné kritiky i divácké ohlasy, se 11. prosince představí v prostoru NoD v novém obsazení. Místo performerky Markéty Vacovské, která je jednou z autorek představení, vystoupí Veronika Kotlíková z českého tanečního souboru Vertedance.

52a0643949f18

(c) Jiří Štrébl

One Step Before the Fall měl svou premiéru 29.11. 2013 v trutnovském prostoru UFFO, v Praze se představil o několik dní později 2. a 3. prosince. Toto představení inspirované životem Muhammada Aliho a zejména jeho celoživotním bojem s Parkinsonovou chorobou, se stalo jedním z nejlepších počinů tohoto roku na poli českého fyzického divadla. Markéta Vacovská se dostala do širších nominací na cenu Thálie a získala cenu Tanečnice roku České taneční platformy; Martin Špetlík cenu za nejlepší light design. Divadelní noviny udělily představení cenu Petru Boháčovi v kategorii Alternativní divadlo a Markétě Vacovské v kategorii Tanec a balet. Tato česká spanilá jízda vyvrcholila cenou Herald Angel, kterou tvůrci získali na edinburghském Fringe Festivalu, kde obstáli v konkurenci 24000 umělců z celého světa.

,,Veroniku Kotlíkovou jsem potkal v Edinburghu na festivalu Fringe, kde Vertedance byli dalšími českými zástupci. Znám ji už dlouho a pozorně sleduji její kariéru. Je pro mě zázrakem, jak dobře se s postavou vyrovnává a jak se do ní dostává,” dodává umělecký šéf Spitfire Company Petr Boháč.

52a064394a6e2

Veronika Kotlíková

Veronika Kotlíková se v představení One Step Before the Fall představí ve své premiéře 11. prosince v Experimentálním prostoru NoD, další reprízy v tomto novém obsazení jsou plánovány i v roce 2014. V lednu roku 2014 bude projekt One Step before the Fall představen na prestižním London Mime Festivalu, který se řadí mezi nejprestižnější přehlídky současného vizuálního divadla v Evropě.

Vstupenky na představení 11. prosince v ceně 250 Kč a 150 Kč pro studenty, seniory a držitele průkazu ZTP a ZTP/P jsou v předprodeji v sítích Ticketportal, SMS Ticket a ke koupi v NoD každý všední den od 16:00 do 20:00.

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..