Britský písničkář James Harries zavítá v rámci své české tour do pražského Experimentálního prostoru NoD

V rámci své české tour navštíví James kolem dvaceti českých měst.

 

 

 

 

Britský písničkář a hudební skladatel James Harries zahraje 27. listopadu od 19:00 v pražském Experimentálním prostoru NoD. V rámci své české tour navštíví kolem dvaceti českých měst; v Praze vystoupí pouze v prostoru NoD. James Harries žije v Praze už více než dvacet let a během této doby si dokázal vybudovat své publikum jako osobitý písničkář, jehož písně se objevily i v několika českých filmech (Lidice, Bobule, Snowboarďáci). Tvorba Jamese Harriese bývá často přirovnávána k písničkářům jako Damien Rice, Jeff Buckley nebo Tom Waits. V rámci svého pražského koncertu zahraje Harries jak své starší skladby, tak i písně ze svého nejnovějšího alba Voice Memos. Jako předskokanka vystoupí jazzová zpěvačka Eliška Ptáčková .

5284b7db9c724

Rodák z Manchesteru James Harries, kterému je již řadu let domovem Česká republika, začínal jako jazzový tenorsaxofonista, vyzkoušel si ale i život garážového rockera nebo zpěváka kelt-punkové kapely. České publikum si získal jako osobitý písničkář, který pravidelně vystupuje v klubu Roxy. V minulosti hrál v intimních prostorách Roxy chill-outu, nyní vystoupí poprvé v divadelním sále Experimentálního prostoru NoD, a tak můžeme s napětím očekávat, v jakém koutu domu v Dlouhé 33 ho budeme moct příště najít.

Jeho poslední album Voice Memos: a collection of songs I recorded on my phone James nahrál na svůj iPhone při tour po Evropě. Písně nahrál na různých místech – v obchodním domě, na berlínských toaletách nebo v pauze při radiové show. Tento poslední počin pak vyvěsil zdarma ke stažení a setkal se s nevídaným úspěchem, kdy si album během dvou dnů stáhlo na 6000 lidí.

To, co je pro Harriesovu tvorbu podstatné, je především obrovské charisma a naléhavost, s jakou své písně prezentuje. Atmosféru jeho koncertů navíc umocňuje síla Jamesovy osobnosti, která nepostrádá energii dítěte, ani lyrické vyjadřování básníka.

5284b7db9ceef

Jeho koncert doprovodí talentovaná česká zpěvačka Eliška Ptáčková. Její tvorba se pohybuje na hranici folku a jazzu. Eliška má za sebou několikaletou spolupráci s jinými hudebními projekty; vystupovala mimo jiné i se skupinou Čechomor v rámci jejich vánočního turné v letech 2007 – 2009. Roku 2012 vydala své první autorské debutové album Svým způsobem, jehož písně Eliška Ptáčková během svého koncert zahraje.

Vstupenky v ceně 120 Kč jsou v předprodeji v síti Ticketportal, SMS Ticket a ke koupi v NoD každý všední den od 16 do 20 hodin. Cena vstupenek na místě před koncertem bude 180 Kč.

 

Taneční magazín

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..