Křest knihy světově uznávané vizážistky ALENY KLENOT

Musíme stárnout?

8.března pokřtila v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí světově uznávaná vizážistka Alena Klenot  svou knihu   ‚Jsem příliš mladá, abych zestárla‘. Datum 8. března na Mezinárodní den žen nebylo  vybráno náhodně. Autorka svou knihou vyjadřuje  obdiv všem ženám a jejich kráse. Kř tu se také účastnily kmotry –  výjimečné, úspěšné a silné  ženy – Saskia Burešová,  Stanislava Lekešová, Marie Tomsová,  Andrea Verešová, Adriena  Sobotová a  Petra Černocká.

Všechny slavné ženy se podělily o své názory na krásu a stárnutí a poté proběhla autogramiáda.


Alena Klenot žije přes třicet let v zahraničí, procestovala však celý svět. Několik měsíců žila v Asii, na Filipínách a v Hong Kongu. Navštívila Jižní Koreu a pracovala také v Austrálii. Díky svým zkušenostem získala návod na fyzickou i duševní vitalitu a mimo jiné také přehled, co se děje s ženami všude na světě, jak o sebe pečují a jaké mají názory na stárnutí.  Právě proto je její kniha výjimečná. Vychází totiž z osobních a velmi niterných zkuš eností  samotné autorky, která byla vizážistkou takových megahvězd jako je Céline Dion, Janet Jackson, Cher a mnoha a mnoha dalších. Alena byla také vizážistkou celebrit v americké verzi pořadu Stardance.

Alena říká: „Už  od začátku své kariéry sleduji ženy na všech kontinentech, a to slavné i neslavné.  Můj  koníček se stal cílevědomou prací, nyní se  zabývám ‚anti agingem‘ a ráda bych tuto osvětu předala českým ženám, protože jsem všechny své poznatky,  celou svou kariéru,  vložila do své  knihy ‚Jsem příliš mladá, abych zestárla.‘  Pro mladé ženy je moje kniha prevence, pro  ženy středního věku   je to dokončená četba, pro ženy staršího věku   je to povinná četba,  chtějí-li i po 70. narozeninách, ale i po stovce   žít  plnohodnotně. Češky jsou krásné ženy, mají to v genech, ale Američanky se opravdu snaží o sebe pečovat, je to cílevědomá práce. Češka je  roztříštěná – manžel, děti, práce, koničky,  nemá  čas sama na sebe. Američanka se o sebe opravdu umí po starat.“

Každá z krásných kmoter této knihy vyjádřila svůj názor na stárnutí. Nestárnoucí Saskia Burešová říká:  Stáří je zlozvyk, na který zaměstnaná žena nemá čas.  Dodává: „Je  důležité, aby žena byla  neustále v nějaké činnosti, ale příjemné činnosti“.

Saskia Burešová, Stanislava Lekešová, Marie Tomsová

Stanislava Lekešová připustila, že televizní vysílání a média ji přinutila  vypadat dobře. Přiznává: „Nechtěla jsem, aby  lidé říkali – „ježíši,  ta vypadá“-, když mě  potkali mimo televizní obrazovku.“

Adriena Sobotová tvrdí: „Stárneme stejně jako muži, žádná jiná tvrzení tu neplatí, jen to, že  ženy jsou hezčí.“

Marie Tomsová se ztotožňuje s tvrzením, že  krásný mladý člověk je hříčkou přírody, krásný starý  člověk je umělecké dílo. Přidala historku o své babičce, která šla v sedmdesáti letech vynést odpadky a pečlivě se namalovala se slovy: „Nikdy nevíš, za kterou popelnicí  číhá Alain Delon“.

Petra Černocká zhodnotila svůj zdravý životní styl asi takto: „U mě bude zásada zdravého životního stylu  ‚taková jako příjemná‘. Zmrzlinu jíst méně, čokoládu taky ubrat, vím, kde dělám chyby, ale  nemám disciplínu. Všeobecně platí – jíst méně, více  chodit za kulturou, aby duše měla také nějakou zábavu,  ale vlastně nevím, co je správný životní styl, moc tomu nerozumím.“ Poté už zvědavě nahlížela do knihy Aleny Klenot.

Andrea Verešová zhodnotila situaci, která možná vede naše ženy k tomu, že o sebe pečují méně. „Všechno je  velice náročné pro  úspěšné a pracující ženy. Trošku máme v genech  být dokonalé na všech polích. Snad to pramení i z dob  komunismu, kdy se očekávalo od ženy, že bude nejen pracovat, ale také bude  úspěšná matka, bude žehlit a vařit, péct, zkrátka, na jednu ženu  je toho až dost.  Přesto většina  žen to zvládala opravdu bravurně  a v zahraničí by si z nás mohly vzít příklad. Mockrát jsme my ženy  zapomínaly na sebe.  Jako bychom se styděly o sebe pečovat.  A ženy se nesmí bát o sebe pečovat.  Je-li žena  sama se  sebou spokojená, může mnohem více pomáhat a dávat více lásky všem kolem. A pomáhat, to je hlavní úděl.  Alena Klenot je obrovskou inspirací  všem ženám. Mějme se tedy rády takové, jaké jsme.“

Slova Aleny Klenot a Andrei Verešové  Taneční magazín  zaujala a pokladli jsme následující otázku:

Je-li žena krásná a úspěšná, má to v životě   jednodušší?  

Autorka knihy Alena Klenot a modelka Andrea Verešová nám ochotně vysvětlily, jak to je doopravdy …

Alena: „Já bych řekla, že to je těžší. Musí stále něco dokazovat.“

Andrea: „Já si myslím, že chytrá žena to má jednoduché. Krásné ženy  se potýkají se žárlivostí, výčitkami,  závistí. Můj manžel tvrdí, pokud bychom žily   v 18. století, tak by mnohdy, bohužel, mnoho krásných žen  skončilo na hranici jako čarodějnice.“

Proč vlastně ve své knize podněcujete ženy k tomu, aby byly  krásné, když je  jejich život potom těžší?

Alena: „Jde hlavně o to, aby byly zdravé a  vitální. Jestliže  je někdo krásný, to je samozřejmě vynikající, ale pokud není zdravý, tak může být i krásný a opravdu to  stále  není ono.“

Andrea: „Zdraví a krása,  to je často přímo úměrné. Je  dokázané, a já to mám také  ověřené, že zdravý člověk vypadá krásně, protože vyzařuje pozitivní energii a má hezkou pleť. Nemocnému člověku se všechno zrcadlí na pleti, na očích, ústech i nosu. Jednoduše tady musí být rovnováha. Leckdy se vám  někdo zdá krásný,  a ani to nemusí být dokonalý  člověk, ale je zkrátka  znát, že  něco vyzařuje, má charisma, zdraví a noblesu.“

Štěpánka Tóth Kurfiřtová, Alena Klenot, Andrea Verešová

Do kolika let se může žena udržet vitální a krásná?

Alena i Andrea: „Do sta let“!

Děkujeme a přejeme všem ženám mnoho spokojenosti, nejen k MDŽ!

Foto,video, text: Eva Smolíková

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..